A+ / A- / RSS

Vyberte jazyk:
TOPlist

 
Kultura v Písku:
Červen 2018

DOTKNI SE PÍSKU - městské slavnosti

program ke stažení

od  8.  do 10. 6. 2018

měsíční přehled


Regionální výročí:
Červen 2018

František Špatný

úředník

135. výročí úmrtí

Celý článek...

Home Aktuality Novinky ve fondu Září 2017
Září 2017 PDF Tisk Email

novinky ve fondu

MILITKÁ, Hana: Vražedný lov
Praha, Krigl 2017.

Třetí detektivní román uvádí na scénu kapitána Váchala. Krásná studentka Eva se ocitne v atraktivním prostředí mezi modelkami. Kdo má na svědomí nečekané úmrtí? Podaří se odhalit zločince?

 

 

 

 

novinky ve fonduHESSE, Monika: Dívka v modrém plášti
Praha, Fragment 2017.

Román o mladých lidech v Holandsku, kteří za druhé světové války prokazují neobyčejnou statečnost a odvahu. Mladá dívka Hanneke Bakkerová se v roce 1943 v Amsterodamu protlouká, jak umí. Jednoho dne ji její stálá zákaznice paní Janssenová vypráví příběh o židovské rodině, kterou ukrýval její muž. Úkryt byl ale odhalen a přežila jen dospívající dívka Mirjam, která se od té doby u paní Janssenové skrývala. Ale zničehonic zmizela a po jejím útěku nejsou žádné stopy. Paní Janssenová chce, aby jí pomohla dívku vypátrat. Hanneke nejdříve váhá, ale nakonec souhlasí a pouští se do pátrání, které ji zavede až do centra studentského protinacistického odboje, kde postupně odhaluje velké tajemství, ze kterým se skrývá velká láska.


novinky ve fonduDECLERCK, Patrick: Běsi, co mě sužují
Brno, Host 2017.

Belgický psychoanalytik ve svém románu plně zužitkovává své profesní zkušenosti a s jemným vtipem popisuje nevšední dětství a dospívání v kruhu nejrůzněji psychicky postižených lidí s faktem hovořícím za vše, že jejich rodinným lékařem byl psychiatr. Autorova životní cesta tak nějak přirozeně vedla od pozice neurotika k pozdějšímu psychoanalytikovi a odtud už to byl jen krůček k uspořádání poznatků o lidské duši a jejích tíživých běsů do podoby nevšedního sugestivního a zajímavého románu.  

 

 

Seznam nových knih z beletrie pro dospělé čtenáře. 

 

 

novinky ve fonduQVORTRUP, Matthew: Angela Merkel : nejvlivnější evropský politik
Bourdon 2017.

Autor sleduje osobní příběh Angely Merkelové v předivu živých dějin poválečného Německa a obohacuje jej o své letité zkušenosti politického komentátora a novináře.V pravý čas vychází nová biografie Angely Merkelové, plná exkluzivních nových zdrojů. Sepsána jedním z předních odborníků na evropskou politiku a založena na dosud nezveřejněném archivním bádání, stává se zásadním čtivem pro každého, kdo se zajímá o politiku a osud Evropy, ale také o život výjimečné ženy, která vystoupala z ničeho na pozici jednoho z nejmocnějších lidí světa.


novinky ve fonduHARDING, Thomas: Dům u jezera: jeden dům, pět rodin a sto let německé historie
Bourdon 2017.

Dvacet let po své první návštěvě domu u jezera Groß Glienicke se Harding vrací a zjišťuje, že dům, který byl významně spjat s jeho rodinou, čeká demolice. Ujme se nelehkého úkolu jej zachránit a začne pátrat po osudu všech, kteří v něm žili či dům znali. Vytváří napínavý a neobvyklý příběh Berlína a celého Německa, zachycený na osudech jednoho domu v průběhu 20. století.
 

 

novinky ve fonduLE CARRER, Olivier: Atlas prokletých míst
Praha, 65. pole 2017.

Francouzský mořeplavec a znalec geografie Olivier Le Carrer zmapoval čtyřicet lokalit, které v sobě skrývají pohnutou a bouřlivou historii: od zambijské přírodní rezervace Kasanka, kam se snášejí mračna netopýrů, přes zlověstný les sebevrahů v japonské Aokigahaře a ďáblův koloniální příbytek na Ocean Avenue č. 122 v Amityville až po temný maják utonulých Eilean Mor, ztracený kdesi na Flannanských ostrovech. Nechybí zde také nejznámější oblasti tragických událostí jako např. Bermudský trojúhelník či Skylla a Charybda.

 

 

Seznam nových knih z naučné literatury pro dospělé čtenáře.

 

 

novinky ve fonduROBINSON, Craig: Jake je fake: na co si to hraješ?
Brno, Jota 2017.

Jake neumí pořádně hrát ani na jediný nástroj, dokonce ani na kazoo. A výtvarné umění? Jeho výtvory by nevystavili ani na školní nástěnce, natož někde v galerii. Což je doopravdy problém, protože si právě prošvindloval cestičku do Akademie múzických a výtvarných umění pro schopné a talentované děti. Jenže rodiče od něj čekají stejný úspěch jako od jeho sestry, která už chodí do posledního ročníku a je nádherná a okouzlující a úžasná zpěvačka a jde jí zkrátka všechno, na co sáhne. Jake, který vyniká spíš smyslem pro humor než uměleckým nadáním, bude muset rychle něco vymyslet, než to na něj praskne a ze školy ho vyrazí.


novinky ve fonduMARTIŠKOVÁ, Petra: Hastrmanka Evelínka a zlatá rybka
Praha, Brána 2017.

To se ví, že každý správný hastrman musí umět spoustu věcí. Znát vodní rostliny, zašívat botičky nebo hrát na housle, také se starat o rybník i jeho obyvatele. Ale to je přesně to, co malou hastrmanku Evelínku ani za mák nebaví. Vůbec nejraději vyvádí různé lumpárny, celé dny zlobí svého brášku Matyáše, plaší malé pulce, nebo hraje se svou nejlepší kamarádkou na honěnou. Jenže mít za kamarádku zlatou rybku, která umí splnit úplně každé, i to nejbláznivější přání, to není jen tak...


novinky ve fonduREGNIER, Sandra: Panův tajemný odkaz. Dračí proroctví
Praha, Fragment 2017.

Druhý díl fantasy trilogie určený mládeži. Nikdy nevíte co vás čeká. Třeba zachránit svět, o kterém jste neměli ani tušení. Felicity ještě pořádně nezpracovala myšlenku, že je předurčená zachránit říši elfů, když ji ti samí elfové obviní z vraždy a vymažou ji z knihy proroctví. Půlelf Lee ji chce zachránit a vydá se proto do magického světa hledat důkazy na její obhajobu. Když se však dlouho nevrací a Felicity začne mít divné vize spojené s propady do minulosti, jde ho hledat. Její pátrání ale přinese další nečekané odhalení: nejen, že je předurčená zachránit elfy, je prý i dračím dítětem!

 

 

Seznam nových knih pro dětské čtenáře.

 

 

novinky ve fonduTŘEŠTÍKOVÁ, Radka: Bábovky
Praha, Motto 2016.

Dvanáct žen, dvanáct osudů a dvanáct hlasů! Napadlo vás někdy, co řeší milenka ženatého muže a jaká je ve skutečnosti ta příšerná manželka, o které jí on vypráví? Nebo proč má sestra manželky tak špatný vztah se svojí dcerou. Jak se vlastně cítí ta patnáctiletá holka, na kterou si rodiče nikdy neudělají čas? A kam se vlastně poděly ty peníze? Nechte se strhnout upřímnou zpovědí hrdinek, v níž nechybí ironie, humor, bolest, napětí, nenávist ani láska. Příběhy se vzájemně prolínají a vedou k celé řadě zajímavých rozuzlení.


novinky ve fonduDAVOUZE, Marta: Loď v Bretani
Mladá fronta 2017.

Po bestselleru Dům v Bretani, který vyvolal velký ohlas u čtenářů, přichází autorka s dalšími příhodami ze svého bretaňského domova, ze svých cest do Česka a z dovolených po Evropě. Jako obvykle jsou její historky zábavné, mísí se v nich laskavý humor se sarkastickými postřehy, přičemž nešetří nikoho, ani sebe. Jednu kapitolu pojala ve formě fiktivního interview pro tisk. Odpovídá v něm na nejčastější dotazy, které jí její publikum klade, text však obsahuje i hlubší reflexe o lidském bytí.


novinky ve fonduLÄCKBERG, Camilla: Krotitel
Praha, Motto 2017.

Na zasněžené silnici u lesa srazí auto polonahou, dezorientovanou dívku. Obětí nešťastné nehody je patnáctiletá Victoria, která před čtyřmi měsíci beze stopy zmizela z místní jezdecké školy. Při ohledání vychází najevo, že byla během svého uvěznění vystavena nelidskému zacházení. Patrik Hedström s kolegy z celého kraje horečně pátrají po pachateli, protože podobný osud hrozí dalším pohřešovaným dívkám.

 


Seznam audiovizuálních novinek.

 

Novinky ve fondu v minulých měsících.

 

 

Aktualizováno Pátek, 11 Srpen 2017 14:53