A+ / A- / RSS

Vyberte jazyk:
TOPlist

 
Kultura v Písku:
Září 2018

1918 – rok založení republiky: výstava ke stému výročí založení samostatného státu.

5. 9. - 31. 10.  2018
Městská knihovna Písek

měsíční přehled


Regionální výročí:
Září 2018

Václav Rožánek
 
malíř

105. výročí narození

Celý článek...

Home Aktuality Doporučujeme Červenec 2018
Červenec 2018 PDF Tisk Email

doporučujeme

JORDAN, Hillary: Bahnitá pole
Praha, Vyšehrad 2018.

Příběh nás přivádí do roku 1946 na odlehlou farmu bělošské rodiny McAllanových, jíž vládne pevnou rukou otec Henry. Tou dobou se z války zpátky ke své rodině vrací Henryho mladší bratr Jamie, volnomyšlenkář a umělec, jehož krutá válečná zkušenost pilota bombardéru připravila o veškeré iluze a sny...

 

 

 Beletrie pro dospělé čtenáře 

 

 

doporučujemeHAMPSON, Amanda: Vůně Francie
Praha, Baronet 2018.

Angličanka Iris má už dost šedého a nudného Londýna, a tak když její přítelkyně objeví inzerát s nabídkou práce stenografky v jižní Francii, neváhá a vydává se na cestu. Ubytuje se v exkluzivním hotýlku plném zvláštních a výstředních aristokratů. Brzy zjišťuje, že nic není tak, jak si představovala. Její zaměstnavatel Hammond Brooke je záhadný muž, který skrývá mnohá tajemství.

 

 


doporučujemeBANDI: Žaloba: zakázané příběhy propašované ze Severní Koreje
Praha, Plus 2018.

Kim Ir-sen a po něm Kim Čong-il vládli lidu Severní Koreje pevnou rukou a ani na chvíli nenechávali nikoho na pochybách, že komunistická diktatura chce pro všechny jen to nejlepší. Povídky severokorejského autora známého pod přezdívkou Bandi, které vznikaly v letech 1989 až 1995 a byly následně propašovány za hranice, tuto masku strhávají. Nešťastné osudy jejich protagonistů svědčí o krutých praktikách režimu, pro nějž lidský život nic neznamená.

 


doporučujemeBEDNARZ, Dieter: Mimoevropan v Evropě
Frýdek-Místek, Alpress 2018.

Maya a Daniel jsou úspěšný a na první pohled šťastný pár, ale ve skutečnosti ona trpí tím, že se jí nedaří otěhotnět, a on necítí žádné uspokojení z práce, které věnuje veškerý čas. Jednoho dne jim na dveře domu v německém Hamburku zaklepe buddhistický mnich Siri a roztočí svou nečekanou přítomností kolotoč bláznivých událostí….

 

 

 Naučná literatura pro dospělé 

 

 

doporučujemeBOWMAN, Katy: Dynamické stárnutí: jednoduchá cvičení pro pohyblivost celého těla
Praha, Dobrovský 2018.

Co když vaše bolesti a nedostatek pohybu nejsou způsobeny věkem, ale návyky? Co když více pohybu může změnit váš duševní stav, bez ohledu na váš věk? Kniha cvičení zaměřených na udržení kondice, zejména zdravé nohy, lepší rovnováhu a aktivity každodenního života. Učitelka biomechaniky a pohybu Katy Bowman nabízí cvičení pro různé úrovně pohyblivosti. Kniha je určena: * pro lidi 50+

 


doporučujemeSIEGFRIED, Rachel: Kniha květin
Praha, Euromedia 2018.

Majitelka květinové farmy a floristka Rachel Siegfriedová představuje ty nejkrásnější květiny pro váš domov, jednu po druhé. Ve svých nápaditých aranžmá se nechává inspirovat měnícím se ročním obdobím a láskou k malebným venkovským zahradám. Provede vás kolekcí květin od jarních tulipánů přes letní hrachory až po podzimní jiřiny, naučí vás vybírat ty nejlepší druhy, poradí vám, jak je udržet co nejdéle čerstvé a jak je aranžovat tak, aby vynikla jejich přirozená krása.

 

doporučujemeHABECK, Reinhard: Nadpozemské záhady : objevitelské cesty na podivuhodná místa
Praha, NS Svoboda 2018.

Záhadné fenomény, podivuhodné události a udivující objevy se již od dávných dob spojují s posvátnými místy, plnými mystických sil. Všechny kultury světa znají taková tajemná místa. Co zbylo z místa prapočátku, kde se údajně poprvé zjevil sluneční bůh Re? Jak se Ka´ba v Mekce stala nejsvětější svátostí islámského světa? Jsou mariánská zjevení přeludy nebo nadpřirozená svědectví? Existuje u Neapole skutečně vchod do podzemní „pekelné říše“? ...

 

 

 Studovna a regionální literatura 

 

 

doporučujemePRÁŠEK, Jiří: Jak bourali vesele to Rakousko zpuchřelé... 
Písek, Město Písek 2018.

Kniha s podtitulem  O vyhlášení Republiky československé v Písku 14. října 1918 byla vydána u příležitosti oslav a výstavy „Písek - VŽDY O KROK NAPŘED. 100 let od vyhlášení Republiky československé 1918-2018". Pojednává o předčasném vyhlášení Československé republiky v Písku v pondělí 14. října 1918, ke kterému došlo tak trochu omylem, neinformovaností a nedočkavostí. Dozvíte se, jak se to všechno seběhlo a co po tom následovalo. Informace z archivních dokumentů doplňuje bohatá obrazová příloha.


doporučujemePETRO, Jozef: České klenoty UNESCO
Brno, CPress 2018.

Objevte skryté kouzlo nádherných českých památek, které jsou natolik cenné, že byly zapsány na Seznam světového kulturního a přírodního dědictví UNESCO, aby se uchovaly dalším generacím. Navštivte místa, která jsou jednou provždy spojena s českou historií a kulturou. Nechte se navnadit jedinečnými přírodními krásami. Seznamte se s českými nehmotnými památkami na seznamu UNESCO. Kniha vám mimoto nabízí i tipy na výlety za neméně krásnými a zajímavými památkami, které usilují o zápis na seznam UNESCO.


doporučujemeÚSTAV PRO ČESKOU LITERATURU (AV ČR). Zatemněno 
Praha, Academia 2017.

Monografie Zatemněno: česká literatura a kultura v protektorátu je příspěvkem k lepšímu poznání a pochopení této velmi specifické fáze naší literární a kulturní historie.
Kolektiv autorů čtenářům předkládá dvacet sedm aktuálních sond do problematiky protektorátní tvorby a kulturní politiky, které se opírají o výzkum dobového – nejen českého, ale i německého – materiálu a usilují o jeho adekvátní historickou interpretaci. Nahlíží dané kulturní období  novýma očima mimo tradiční výkladová schémata.

 

 

 Čtení pro děti 

 

 

doporučujemeLUKEŠ, Rudolf: O ztraceném kolouškovi. Prostorové pohádky
Praha, Albatros 2018.

Malý koloušek ztratil své rodiče, je však odhodlaný je najít. Kdo mu při jeho pátrání pomůže? Díky pohyblivým obrázkům si děti užijí nejen mnoho zábavy, ale také napětí! Příběh pro děti předškolního věku.

 


doporučujemeCOOPER, Rose: Tajnosti ze spacáku. Blogtastický román!
Praha, Mladá fronta 2018.

Sophia Beckerová, jinak (ne)známá jako Blogtastická blogerka, má prázdniny! Ovšem protože celé čtyři týdny (!) bude muset trávit ve srubu, který nemá ani ty nejzákladnější vymoženosti, to jest internetové připojení, přijde jí zase k dobru její věrný předblogovací zápisník. A že je do něj co psát!

 

 


doporučujemeTORDJMAN, Nathalie: Ptáci
Praha, Svojtka 2018.

Vydej se na let do ptačí země! Podle čeho s jistotou rozeznáš ptáka od jiných živočichů? Proč ptáci zpívají? Jaká semínka má nejraději stehlík obecný? Kdo je mistrem v potápění? Kam každý rok odlétají stěhovaví ptáci? Jak se ledňáček uchází o svou vyvolenou? Z čeho si vlaštovky staví hnízda? Kam pověsit ptačí budku? Kterým ptáčatům nosí potravu oba rodiče? Všechna ptačí tajemství pomůže odhalit tato knížka s nákresy ptáků, nádhernými ilustracemi a spoustou překvapivých informací.

 

Aktualizováno Pátek, 15 Červen 2018 13:06