A+ / A- / RSS

Vyberte jazyk:
TOPlist

 
Kultura v Písku:
Říjen 2018

1918 – rok založení republiky: výstava ke stému výročí založení samostatného státu.
1. 10. - 31. 10.  2018
Městská knihovna Písek¨Regionální výročí:
Říjen 2018

 

Zdeněk Janík

básník

95. výročí narození

Celý článek...

Home Aktuality Doporučujeme Říjen 2018
Říjen 2018 PDF Tisk Email

ADAMS, Taylor: Není úniku

 

Praha : Knižní klub, 2018.

Studentka Darby Thorneová cestuje za svou nemocnou matkou. Kvůli sněhové bouři uvízne na dálnici uprostřed ničeho a je nucena strávit noc na odpočívadle se čtyřmi úplně cizími lidmi. Kniha Není úniku amerického spisovatele Taylora Adamse byla přeložena už do 24 jazyků a je jedním z nejnapínavějších thrillerů, jaké jste kdy měli možnost si přečíst. Šokující zvraty,výborně propracované postavy a nečekané zápletky vám nedovolí se od něj odtrhnout, dokud nezjistíte, jak to dopadne!

 

 

ASHCRAFT, Tami Oldham: Než přišla bouře

Praha : Mladá fronta, 2018

Tami Oldhamová a její snoubenec Richard Sharp jsou mladí, zamilovaní a mají celý život před sebou. Pod zářivě modrou oblohou vyplouvají z Tahiti a míří do Tamiina rodného San Diega. Těžko mohou tušit, že se za necelé dva týdny ocitnou uprostřed jednoho z nejhorších hurikánů v dějinách.

 

 

 

 

MANN, Don: Seal Team Six. Lov Sokola

Brno : CPress, 2018.

Operativec Thomas Crocker není v krajně nebezpečných misích celonárodního významu žádným nováčkem. Jeho úkol jej však tentokrát zavede blíže k domovu. Íránský terorista, jehož spolu se svým týmem pronásleduje, je totiž tentýž člověk, jenž před několika měsíci unesl Crockerovu ženu. Crocker a jeho tým jsou mu v patách a hon na Sokola a jeho skupinu je zavádí z Bangkoku až do Caracasu.

 

 

 

NAUČNÁ LITERATURA PRO DOSPĚLÉ

FORMÁČKOVÁ, Marie: Marián Labuda

Praha : Ikar, 2018.


Velký herec a skvělý člověk Marián Labuda nás v tomto roce opustil. Prostřednictvím této knihy na něj můžete zavzpomínat a dočíst se o jeho dětství, vážné nemoci, hereckých začátcích i největších filmových a divadelních rolích.

 

 

 

SCHWARBERGOVÁ, Carolin: Pohodové pletení

Praha : Euromedia, 2018.

Konečně máte čas jen a jen pro sebe a můžete zaplnit váš den kreativitou a relaxací. V knize najdete projekty na pletení, které dodají vašemu domovu i šatníku neskutečný šmrnc! Nekomplikované střihy, měkounké příze, snadné návody – to jsou vlastnoručně vyrobené kousky, které si na první pohled zamilujete.

 

 

 

EMMERT, František: Zrození republiky: národní revoluce 1918

Praha : Knižní klub, 2018.

Unikátní a graficky nadstandardně zpracovaná publikace vycházející ke stému výroční založení Československé republiky. Přehlednou a srozumitelnou formou provází čtenáře nejvýznamnějšími okamžiky českých dějin na počátku 20. století, které vyvrcholily obnovou státnosti.

 

 

STUDOVNA A REGIONÁLNÍ LITERATURA

PUTNA, Martin C. Obrazy z kulturních dějin Střední Evropy.

Praha : Vyšehrad, 2018

.Kniha navazuje na úspěšnou dvojici Obrazy z kulturních dějin ruské religiozity (2015) a Obrazy z kulturních dějin americké religiozity (2010). Na svých literárně-historických toulkách prochází autor širokým územím někdejšího rakousko-uherského mocnářství a přináší čtenáři galerii obrazů a zemí, náboženských proudů a myšlenkových konceptů, autorů a děl, jejímž cílem je nové vysvětlení Střední Evropy. Vzdor oné „jakoby nekonečné mnohosti a pestrosti“ nakonec v této oblasti nalézá zřetelné rysy společných duchovních dějin, jejichž počátek splývá s počátkem vlády Habsburků nad středoevropským prostorem. „Rakouská civilizační mise“ není nic jiného než sice pomalé, ale přitom soustavné přenášení modernizačního procesu ze Západu na Východ. Právě v tom spatřuje autor jádro toho, oč v duchovních dějinách Střední Evropy šlo a jde.

 

BREMS, Christiane. Dětská psychoterapie a poradenství : komplexní průvodce.

Praha : Stanislav Juhaňák - Triton, 2018.

Christiane Bremsová, zkušená terapeutka, supervizorka a učitelka, předkládá teoretický, a přesto praktický úvod k práci s dětmi ve věku 3 až 12 let. Upozorňuje na příspěvky vývojové a interpersonální teorie, teorie rodinných systémů a selfpsychologické školy a jasným a stručným způsobem integruje klíčové rysy všech těchto přístupů. Zdůrazňuje potřebu intenzivního posouzení, které má předcházet konceptualizaci a plánování léčby, aby to byly potřeby každého dítěte a rodiny, které budou diktovat léčebné techniky. Kniha je koncipovaná tak, aby odpovídala praktickým potřebám a očekáváním studentů i praktiků.

 

 

TENENBAUM, Sylvie. Deprese, odkaz předků : transgenerační přenos.

Praha : Portál, 2018.

Deprese může kdykoli postihnout kohokoli z nás. K jejímu překonání navrhuje autorka ojedinělý přístup. Během své praxe zjistila, že mnoho případů deprese je svým původem „transgenerační“, tedy vyvoláno rodinnými tajemstvími, smrtí blízkých osob, kterou členové rodiny řádně neodtruchlili, genealogickým opakováním a tak podobně. Srozumitelným jazykem a na základě příkladů z práce s klienty vede autorka čtenáře k tomu, aby se osvobodil od negativních vazeb, které mu brání přerušit řetězec utrpení a zajistit, aby další generace nestrádaly.

 

 

ČTENÍ PRO DĚTI

RECK, Jard: Já a holka odvedle.

Praha, YOLI 2018.

Patnáctiletý Matt Wainwright má v hlavě zmatek. Nedovede říct své nejlepší kamarádce Tabby, co k ní cítí, v basketu se mu poslední dobou vůbec nedaří a jediným místem, kde si připadá v pohodě jsou hodiny angličtiny. Psaní esejí a ujetých básniček mu pomáhá vyjádřit složité emoce. Kdyby byl tohle film, Tabby by se do něj zamilovala a všechno by dobře dopadlo. Jenže takhle to nefunguje. Tabby začne chodit s Liamem Bransonem, basketbalovou hvězdou posledního ročníku a po všech stránkách skvělým klukem, a Matt má pocit, že se mu jeho nejlepší kamarádka vzdaluje. Nemá nejmenší tušení, že kvůli tragické nehodě hrozí, že přijde o mnohem víc…

 

 

 

PRIMUSOVÁ, Hana: Pražský hrad. Výlet strojem času do minulosti.

Praha, Fortuna Libri 2018.

Kdo by nechtěl nasednout do stroje času a letět do minulosti? Malému klukovi Josífkovi Královi se to podařilo. S rodiči vyrazili na Pražský hrad, a kde se vzal, tu se vzal, objevil se před ním maličký pán,  a na takový výlet ho pozval. A byla to super dobrodružná jízda! Josífek během svého putování viděl, jak žili lidé v dávných dobách, navštívil dvůr slavných panovníků i alchymistickou laboratoř.

 

 

 

CAMPBELLOVÁ, Jen: Franklinova létající knihovna.

Praha, CPress 2018.

Drak Franklin zbožňuje knížky a rád z nich předčítá ostatním. Jenže potíž je v tom, že se ho všichni trochu bojí. Naštěstí najde spřízněnou duši v malé holčičce Luně, která miluje knihy stejně jako on. Okamžitě se z nich stanou kamarádi, kteří si nepřetržitě povídají o tom co si přečetli. Společně také vymyslí plán, jak svou lásku ke knihám šířit mezi ostatní – otevřou si knihovnu. Ale ne ledajakou! Létající, přímo na Franklinových zádech!

Aktualizováno Čtvrtek, 04 Říjen 2018 08:47