A+ / A- / RSS

Vyberte jazyk:
TOPlist

 
Kultura v Písku:
Říjen 2018

1918 – rok založení republiky: výstava ke stému výročí založení samostatného státu.
1. 10. - 31. 10.  2018
Městská knihovna Písek¨Regionální výročí:
Prosinec 2018

Karel Kuffner

psychiatr

Celý článek...

Home Aktivity Pro děti LOVCI PEREL – nová soutěž pro děti
LOVCI PEREL – nová soutěž pro děti PDF Tisk Email

aktivity

S novým rokem se v dětském oddělení Městské knihovny Písek rozjela i nová celorepubliková soutěž s názvem Lovci perel! Soutěž připravila knihovna města Hradce Králové ve spolupráci s Univerzitou Hradec Králové a KDK SKIP 08 v rámci projektu Littera.


Jak se hraje? Děti v průběhu roku čtou knížky označené samolepkou „perlorodka“. K takto označené knize dostanou hrací kartu. Za každou správně zodpovězenou kartu dostanou perlu. Získané perly budou děti navlékat na vlasce přímo v dětském oddělení. Díky tomu perly neztratí, a navíc budou moci porovnat svůj výkon s výkonem ostatních lovců perel.
Cílem soutěže je rozvíjet u dětí motivaci k četbě, práci s textem, práci s informacemi, a v neposlední řadě i zajistit jim způsob kvalitního trávení volného času.
Tak neváhejte a rychle se přihlaste, protože ČÍM DŘÍV, TÍM LÍP. Soutěž bude probíhat celý rok, a slavnostní vyhlášení proběhne v lednu 2015. Hodnotné ceny získají nejlepší lovci, vybírat se bude z knihomolů z celé České republiky. Malé ceny ale budete moci sbírat i v naší knihovně během celého roku. Podrobnosti na webísku dětského oddělení nebo přímo v dětském oddělení.

 

Lucie Hrdličková a Klára Cendelínová
Dětské oddělení MěK Písek

Aktualizováno Pátek, 03 Leden 2014 14:55