A+ / A- / RSS

Vyberte jazyk:
TOPlist

 
Kultura v Písku:
Říjen 2018

1918 – rok založení republiky: výstava ke stému výročí založení samostatného státu.
1. 10. - 31. 10.  2018
Městská knihovna Písek¨Regionální výročí:
Prosinec 2018

Karel Kuffner

psychiatr

Celý článek...

Home Knihovny regionu Co nového v regionu Výjezdní porada profesionálních knihovníků tentokrát do Chyšek
Výjezdní porada profesionálních knihovníků tentokrát do Chyšek PDF Tisk Email

regionStalo se pravidlem, že dvakrát do roka naplánujeme výjezdní poradu profesionálních knihovníků do některé z knihoven našeho regionu. Zástupci Bernartic, Čížové, Chyšek, Mirotic, Mirovic a Protivína. Zavítali jsme tentokrát do naší nejvzdálenější destinace – do Chyšek.

Naše kolegyně velmi pozitivně hodnotí takováto setkání, neboť je málo příležitostí jak se setkat a navštívit jiná pracoviště, dozvědět se něco nového, obhlédnout interiér, vyměnit si svoje zkušenosti. V Chyškách se nám dostalo velmi milého přijetí od paní knihovnice Jany Dolejší. Též nás velmi mile a profesionálně přivítal pan starosta obce Ing. Miroslav Maksa, který nás nejdříve provedl po obecním úřadě a pak byl po celou dobu přítomen na naší pracovní poradě. Byl to výborný přínos pro obě strany. Knihovnice se dozvěděli, s jakými radostmi i starostmi se potýká „hlava“ obce a pan starosta s porozuměním vyslechl naše knihovnická témata. Se zájmem jsme vyslechli, že například obec Chyšky se potýká s problémy profese hrobník nebo kominík, kolik nových občánků se přivítá v obřadní síni obecního úřadu,  kolik jich vstoupí do stavu manželského. Na oplátku se pan  starosta  dozvěděl o tom, co knihovníci ve svých knihovnách řeší, jak která knihovna spolupracuje s obcí a starostou, jak probíhá statistika údajů z knihoven. Pověděli jsme si o některých zajímavých informacích na téma stárnutí populace  v souvislosti s důchodovou reformou a jakou úlohu sehrávají v této problematice také klíčoví manažeři obcí a institucí.
Téměř po celou dobu jsme debatovali ve velmi hezky zrekonstruovaných půdních prostorách na obecním úřadě. Prostory slouží i jako  „síň tradic a  minigalerie slavných rodáků“ Chyšecka a okolí.

Naše kolegyně Jana Dolejší z knihovny Chyšky se s námi v závěru rozloučila, neboť se naplnil její čas odchodu do důchodu. Odpracovala velký kus práce, obsloužila mnoho čtenářů a pomohla vychovat novou generaci čtenářů. Za to jí patří velký dík. Bude s námi určitě v kontaktu a z knihovnického prostředí neodejde úplně.Chyšeckou knihovnu posílí jiná knihovnice nebo knihovník. Z Chyšek jsme odjížděli velmi potěšené a radostné, navíc i s krásnou publikací Chyšecko. Každou z nás zdobila růže, kterou nás pan starosta obdaroval.

region 

 

region

 

 

Aktualizováno Pátek, 11 Červenec 2014 14:04