A+ / A- / RSS

Vyberte jazyk:
TOPlist

 
Kultura v Písku:
Říjen 2018

1918 – rok založení republiky: výstava ke stému výročí založení samostatného státu.
1. 10. - 31. 10.  2018
Městská knihovna Písek¨Regionální výročí:
Prosinec 2018

Karel Kuffner

psychiatr

Celý článek...

Home Aktuality Kulturní akce Olga Walló – 3× ZNOVA
Olga Walló – 3× ZNOVA PDF Tisk Email

besedy

Pozvánka na prezentaci tří knih známé spisovatelky, překladatelky a dabingové režisérky Olgy Walló.

Odfoukněte tu mouchu nese podtitul dubbing street. Dabing je místo dosti tajuplné, autorka v něm strávila svůj činný život. V práci, podobně jako každý. Všichni dobře víme, že práce není jen místo, kde se vydělávají peníze k životu, práce je život sám. Místo boje, smutku, vzletu, vzteku, satisfakce, proher, sekundárních zisků... místo hodně silných pocitů.  Jenže málokdo o tom píše verše.  Možná se v nich naleznete i vy.

Středa 9. listopadu 2016 od 17:30 v klubovně MěK Písek.

Láska k stáru je půvabné bibliofilské vydání knížky nevšedního obsahu. V šestnácti píše o lásce kdekdo, ale po dalších šestašedesáti?  To už bude asi trochu jiné? Opravdu to pro vás ještě anebo už není živé téma?  Žijeme tím přece... a nemluvíme o tom...

A pak je tu taková zajímavá dvojkniha. Dá se číst zleva doprava a zprava doleva taky.  Z jedné strany tu nalezne novelu Smysl vedlejší role. Jistá stará herečka tu vypráví  o jedné (fiktivní) inscenaci Krále Leara v jistém (fiktivním) divadle. Král Lear je hra jistého Williama Shakespeara. Obecně je pokládána za hodně dobrou, ale kdo si ji, k čertu, dopodrobna pamatuje? Překlad, který naleznete na druhé straně dvojknihy, vznikl pro potřeby dabingu jedné konkrétní televizní inscenace BBC. Zachovává tedy její dechový rytmus.

Aktualizováno Středa, 02 Listopad 2016 13:07