A+ / A- / RSS

Vyberte jazyk:
TOPlist

 
Kultura v Písku:
Říjen 2018

1918 – rok založení republiky: výstava ke stému výročí založení samostatného státu.
1. 10. - 31. 10.  2018
Městská knihovna Písek¨Regionální výročí:
Prosinec 2018

Karel Kuffner

psychiatr

Celý článek...

Home Projekty Čtení z Písku
Čtení z Písku

projekty

 

Město Písek je místem s bohatou literární a kulturní tradicí, sídlem s četnými památkami vztahujícími se k literárním dílům a jejich autorům. Město je však rovněž současným výrazným kulturním centrem, jež stojí za to navštívit a prožít.
Městská knihovna Písek ve spolupráci s Prácheňským muzeem proto připravila web věnovaný regionální literatuře Písecka a blízkého okolí a také dílům, které o daném místě pojednávají.
Literární ukázky, medailónky autorů, obrazové i filmové přílohy tak mohou všem zájemcům poskytnout skrytý obraz města, který nelze získat v žádném turistickém průvodci.
ČTENÍ Z PÍSKU je však určeno nejen turistům, ale i obyvatelům města, pedagogům, studentům, dětem i všem, kteří mají sami zájem publikovat, neboť i k tomu by měl tento web sloužit. I z toho důvodu web není a nebude neměnným místem, ale stále se vyvíjecím a aktualizovaným dokumentem o životě města Písek. Byli bychom proto rádi, pokud se na náš web budete pravidelně vracet a případně s námi spolupracovat.

Městská knihovna Písek
Prácheňské muzeum v Písku

 Zábavné a soutěžní putování ulicemi Písku PDF Tisk Email

Městská knihovna Písek si Vás dovoluje pozvat na netradiční zábavnou orientační soutěž po velmi známých místech centra Písku. V rámci soutěže budete hledat správnou trasu a plnit nejrůznější úkoly.
Nepotřebujete žádné zvláštní znalosti ani dovednosti, jen chuť soutěžit, na psaní pak tvrdou podložku a tužku.

Soutěže se mohou zúčastnit dvou- a vícečlenná družstva. S dospělými mohou přijít i děti, ani kočárek není překážkou. Pro soutěžící jsou připraveny zajímavé ceny a nejen pro ně i doprovodný program.

Přihlášky a bližší informace budou k dispozici od 25. července 2016 na webových stránkách www.knih-pi.cz nebo přímo v městské knihovně.
POZOR! Počet soutěžních družstev je omezen. Přihlaste se včas!
Sraz účastníků je v sobotu 20. srpna 2016 ve 13:00 hodin v zahradě Kulturního domu v Písku, nábřeží 1. máje.

VSTUP VOLNÝ - ZDARMA.

Pozvánka ke stažení.

Přihláška ke stažení.

 

Aktualizováno Pátek, 24 Srpen 2018 13:42
 
Almanach píseckých autorů 2015 PDF Tisk Email

Almanach píseckých autorů 2015 vydala v digitální podobě Městská knihovna Písek ve spolupráci s OKAP (Obecný klub autorů Písku a okolí) a za podpory grantového programu Jihočeského kraje.  Je součástí projektu Jeden do druhýho, který mj. zahrnoval i poetické duely. Almanach, který je poměrně reprezentativním vzorkem píseckých básníků, najdete na stránkách Městské knihovny Písek a na webu Čtení z Písku.

Aktualizováno Pátek, 30 Říjen 2015 13:35