A+ / A- / RSS

Vyberte jazyk:
TOPlist

 
Kultura v Písku:
Únor 2018

Obrazy, obrázky a to ostatní...: retrospektivní výstava Josefa Kaliby

Galerie Portyč
do 3. 3. 2018

měsíční přehled


Regionální výročí:
Únor 2018

Jindřich Tyl

lékař

150. výročí narození

Celý článek...

Home NOC LITERATURY 2017 Kdo bude číst...
OLDŘICH VLČEK PDF Tisk Email

noc literaturyDirigent, umělecký šéf, sólista – vede Písecký komorní orchestr od Jarního koncertu roku 2011. Základy hudebního vzdělání získal v rodných Strakonicích a během studií na Akademii múzických umění v Praze. Cenné dirigentské zkušenosti mu předal šéfdirigent České filharmonie Václav Neumann, své vzdělání si dále rozšiřoval studiem v italské Sieně. 
Kromě Pražského komorního orchestru a Virtuosi di Praga dirigoval umělec četné tuzemské i zahraniční hudební ansámbly, např. Florence Sinfonietta, Milano Classica, Soul Symphony Orchestra, Toronto Philharmonia ad.

Aktualizováno Úterý, 02 Květen 2017 08:28
 
LUCIE KOTRBOVÁ PDF Tisk Email

noc literaturyVystudovala Soukromou střední výtvarnou školu v Písku a poté obor Bohemistika v praxi na Filozofické fakultě Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích. V roce 2009 začala pracovat jako redaktorka nejprve ve Strakonickém deníku, poté v Píseckém deníku, kde poslední dva roky zastává funkci šéfredaktorky. Mezi její zájmy patří psaní, četba, cestování, fotografování, plavání, cyklistika, německá doga Mia a jakkoli strávený čas s rodinou a přáteli.

Aktualizováno Úterý, 02 Květen 2017 13:18
 
VÁCLAV ŽMOLÍK PDF Tisk Email

noc literaturyOblíbený rozhlasový a televizní moderátor. V České televizi se podílel například na pořadech Studio 6, Aréna, Po Česku, 13. komnata, Bohemia/Moravia inkognita, Svět na kolejích anebo Příběhy předmětů. Působí jako moderátor Českého rozhlasu Dvojka, kde připravuje třeba pořady Odpoledne s Dvojkou, Výlety, Po Česku anebo Poklady Národního divadla. Je autorem knih Po Česku I. a II., Bohemia/Moravia incognita anebo Příběhy předmětů.

 
EVA KADLČÁKOVÁ PDF Tisk Email

noc literaturyVystudovala žurnalistiku na Karlově univerzitě a své profesi se od té doby věnuje. Dnes uvádí proudové vysílání v Českých Budějovicích, vede pořad o zdraví, nemocech, léčbě a prevenci Zdravíčko a občas po večerech spolu s kolegy a hosty vysílá Kontakt pro posluchače všech regionálních stanic Českého rozhlasu, zabývá se v něm mezilidskými vztahy a právem. Mimoto připravuje s docentkou Marií Janečkovou kratičkou rubriku o češtině s názvem Opáčko a do víkendového vysílání přispívá autorskými fejetony.

 
JIŘÍ PRÁŠEK PDF Tisk Email

noc literaturyŘeditel Prácheňského muzea. Historie ho zajímala již od mládí. Po maturitě na táborském gymnáziu pokračoval ve studiu na Univerzitě Jana Evangelisty Purkyně v Brně – obor historie. V roce 1983 začal pracovat v píseckém muzeu jako etnograf, později se stal jeho ředitelem. Je autorem mnoha knih a populárně naučných i odborných článků. Písku a Písecka se týkají např. knihy Písecké 2. tisíciletí, Písecké XX. století, Písek před 100 lety aneb Kronika roku 1896, Písek před 75 lety aneb Kronika roku 1922 a další. Rozsáhlá je i jeho přednášková činnost.