A+ / A- / RSS

Vyberte jazyk:
TOPlist

 
Kultura v Písku:
Květen 2018

PÍSKOVIŠTĚ - zábavný program pro celou rodinu

Písek: program ke stažení 

od  11. 5. do 13. 5. 2018

měsíční přehled


Regionální výročí:
Květen 2018

Josef Fuka

malíř

75. výročí úmrtí

Celý článek...

Home Aktivity Besedy
Besedy
Expediční jachting a plavba plachetnicí - pozvánka na besedu PDF Tisk Email

besedyNávštěvníci se s  Ing. Tomášem Kůdelou, který se jachtingem zabývá téměř 15 let vydají na putování evropskými moři a Atlantickým oceánem. Zastaví se na Kapverdách i dalších zajímavých místech, vystoupí na sopku Stromboli a podívají se z paluby lodě na delfíny i velrybu. Celou přednášku doprovází promítání filmu z různých expedic.

Úterý 31. ledna 2017 od 17:30 v klubovně knihovny.

Web Ing. Tomáše Kůdely.

Aktualizováno Středa, 25 Leden 2017 16:43
 
Jak se ze mě stala spisovatelka - beseda PDF Tisk Email

besedySetkání se spisovatelkou, právničkou a blogerkou Jitkou Ludvíkovou. Povídání o tom, jak se z právničky stane spisovatelka humoristické literatury, jak se píší a vydávají knihy, kde se bere inspirace... Beseda je okořeněná řadou vtipných historek.

Úterý 24. ledna 2017 od 17:00 hodin v klubovně MěK Písek.

Web Jitky Ludvíkové.

 

Aktualizováno Středa, 18 Leden 2017 09:01
 
Život a dílo Richarda Weinera - pozvánka na přednášku PDF Tisk Email

přednáškyPřed 80 lety zemřel v Praze předčasně český spisovatel a novinář Richard Weiner. Písecký rodák působil řadu let jako pařížský zpravodaj Lidových novin a zařadil se do galerie významných osobností české žurnalistiky, jakými byli v jeho době Karel Čapek, Ferdinand Peroutka nebo Eduard Bass. Básnicky debutoval již jako šestnáctiletý -  roku 1900 - v Píseckých listech a svou pozdější tvorbou, stejně jako experimentálními prózami, předešel vývoj české literatury o několik desetiletí. Byl pohřben na židovském hřbitově v rodném městě.
Přednáška v rámci projektu Lidé, knihy, osudy, setkání s Ondřejem Kryštofem Kolářem. Vstupné 50,-

Středa 11. ledna 2017 od 17:00 hodin v klubovně MěK Písek.

Aktualizováno Čtvrtek, 05 Leden 2017 11:29
 
Detektivka jako zrcadlo společnosti aneb Vznik a vývoj žánru a písecké stopy - pozvánka PDF Tisk Email

Detektivní romány a povídky, odvozující svůj rodokmen již od díla Edgara Allana Poea z poloviny devatenáctého století, se v průběhu dvacátého století vyvinuly z podceňovaného žánru v plnohodnotnou součást beletrie. Spíše než třeba známá Agatha Christie tento trend reprezentují velmistři oboru, jako Ross MacDonald, Ruth Rendellová či Patricia Higsmithová. Česká literatura tento vývoj sledovala a kopírovala a v té souvislosti je zajímavé, že nápad Emila Vachka napsat první českou skutečně původní detektivku se zrodil právě v Písku. Na konci padesátých let se u nás po desetileté přestávce zbavily detektivky nálepky pokleslého buržoazního čtiva a opět začaly vycházet, některé s píseckými motivy (Anna Sedlmayerová) či z pera píseckých autorů (Jiří Marek, Milena Brůhová, Ladislav Beran).

Přednáška v rámci projektu Lidé, knihy, osudy, setkání s Ondřejem Kryštofem Kolářem. Vstupné 50,-.

Středa 14. 12. 2016 od 17:00 v klubovně knihovny.

Aktualizováno Pondělí, 12 Prosinec 2016 13:34
 
8. ADVENTNÍ MATINÉ - pozvánka PDF Tisk Email

aktivity

Městská knihovna Písek a Esperantský klub „La Ponto“ Písek vás srdečně zvou na 8. adventní matiné. Můžete se těšit na komorní literárně hudební a meditační pásmo k potěše srdce, ke chvilkovému zastavení a zamyšlení nad hlubinami a tradičním i současným smyslem předvánočního času. Součástí programu bude představení knížek pro dobu adventní, výstavka historických vánočních pohlednic a vánoční písně z Jižních Čech, Slovácka i ze zámoří k poslechu i společnému zpívání. Na závěr každý účastník obdrží malý dárek a tajný vzkaz od anděla.

Sobota 10. 12. 2016 od 10:00 - 11:30 v klubovně Městské knihovny Písek.

Aktualizováno Úterý, 06 Prosinec 2016 10:28
 
Veterinář v knihovně - pozvánka pro děti i dospělé PDF Tisk Email

pro děti

Zvažujete pořídit si domů malého mazlíčka? Přijďte se poradit, jak takové zvířátko doma chovat. Pořádáme besedu pro mladé chovatele a jejich rodiče s veterinářem o chovu malých domácích mazlíčků (morčata, křečci). Přijde i živý Krasty a ukáže Vám, co všechno dovede.

Úterý 6. 12. 2016 od 16:30 v klubovně Městské knihovny Písek.

Aktualizováno Úterý, 06 Prosinec 2016 10:26
 
Adventní a vánoční křesťanské tradice - pozvánka PDF Tisk Email

besedy

Přednáška a beseda  P. Dr.theol.  Cyrila Tomáše Havla, CFSsS .       
V předvánočním čase přiblíží toto období a kořeny  poselství pro naše dny, zejména duchovní tradice v křesťanském pojetí v kontextu jejího historického vývoje. Zastavíme se u původu a významu světla hvězdy v temnotě, adventního věnce, betléma nebo svátku Mikuláše, které zanechaly významné stopy nejen v lidové kultuře středověké a raně novověké Evropy. Zmíněny budou i inspirace ve výtvarném umění nebo hudbě a v neposlední řadě budou tématem i svátky, které v tyto dny slaví jiná náboženství.

Pondělí 5. 12. 2016 od 17:00 hodin v klubovně MěK Písek.

Aktualizováno Čtvrtek, 01 Prosinec 2016 12:36
 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Další > Konec >>

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL