A+ / A- / RSS

Vyberte jazyk:
TOPlist

 
Kultura v Písku:
Říjen 2018

1918 – rok založení republiky: výstava ke stému výročí založení samostatného státu.
1. 10. - 31. 10.  2018
Městská knihovna Písek¨Regionální výročí:
Prosinec 2018

Karel Kuffner

psychiatr

Celý článek...

Home Aktivity Besedy
Besedy
Semínkaření s Františkem Langmajerem - pozvánka PDF Tisk Email

aktivityJaro se blíží a zahradníci a zahrádkáři již určitě plánují, co si v letošním roce vypěstují na svých pozemcích. Máme pro vás  přednášku biozahradníka, sadaře, ovocnáře a pěstitele Františka Langmajera. Již několikrát navštívil naši knihovnu a zájemcům radil, jak vybudovat permakulturní zahradu nebo biozahradu. Nyní se můžete dozvědět, jak si vypěstovat  vlastní zdravou úrodu od semínka po sklizeň. Přednáška jako podpora naší nové Semínkovny - více info v odd. naučná 382 201822.

Úterý 21. února 2017 od 17:30 v klubovně MěK Písek.

Plakát ke stažení - Semínkovna.

Aktualizováno Středa, 15 Únor 2017 14:04
 
Po Písku nás provádí Arséne de la Motte - pozvánka na přednášku PDF Tisk Email

besedyZveme na přednášku k 60. výročí úmrtí propagátora města Písku a autora několika knižních průvodců Jaroslava Arséne de la Motte.

Byl důstojník z povolání, cestovatel a posléze ředitel propagačního oddělení Čedoku v Praze, se po svém návratu do rodného Písku chopil role propagátora cestovního ruchu v našem regionu. Vedl městské propagační středisko - "cizineckou kancelář" - v přízemí budovy Písecké spořitelny (dnes Komerční banka) na Velkém náměstí. Na přelomu 30. a 40 let 20. století vyšlo v rychlém sledu půl tuctu jeho knižních průvodců po městě a okolí. Navázal tím na zdejší tradici tištěných průvodců, které nasadila vysokou laťku již publikace Jana Matznera "Královské město Písek" z roku 1898. Pořad přiblíží následující dějiny píseckých turistických publikací až po současnost.
V rámci projektu „LIDÉ, KNIHY, OSUDY“ Ondřej Kryštof Kolář. Vstupné 50,- Kč.

Středa 8. února 2017 od 17:00 hodin v klubovně MěK Písek.

Aktualizováno Pondělí, 06 Únor 2017 10:59
 
Expediční jachting a plavba plachetnicí - pozvánka na besedu PDF Tisk Email

besedyNávštěvníci se s  Ing. Tomášem Kůdelou, který se jachtingem zabývá téměř 15 let vydají na putování evropskými moři a Atlantickým oceánem. Zastaví se na Kapverdách i dalších zajímavých místech, vystoupí na sopku Stromboli a podívají se z paluby lodě na delfíny i velrybu. Celou přednášku doprovází promítání filmu z různých expedic.

Úterý 31. ledna 2017 od 17:30 v klubovně knihovny.

Web Ing. Tomáše Kůdely.

Aktualizováno Středa, 25 Leden 2017 16:43
 
Jak se ze mě stala spisovatelka - beseda PDF Tisk Email

besedySetkání se spisovatelkou, právničkou a blogerkou Jitkou Ludvíkovou. Povídání o tom, jak se z právničky stane spisovatelka humoristické literatury, jak se píší a vydávají knihy, kde se bere inspirace... Beseda je okořeněná řadou vtipných historek.

Úterý 24. ledna 2017 od 17:00 hodin v klubovně MěK Písek.

Web Jitky Ludvíkové.

 

Aktualizováno Středa, 18 Leden 2017 09:01
 
Život a dílo Richarda Weinera - pozvánka na přednášku PDF Tisk Email

přednáškyPřed 80 lety zemřel v Praze předčasně český spisovatel a novinář Richard Weiner. Písecký rodák působil řadu let jako pařížský zpravodaj Lidových novin a zařadil se do galerie významných osobností české žurnalistiky, jakými byli v jeho době Karel Čapek, Ferdinand Peroutka nebo Eduard Bass. Básnicky debutoval již jako šestnáctiletý -  roku 1900 - v Píseckých listech a svou pozdější tvorbou, stejně jako experimentálními prózami, předešel vývoj české literatury o několik desetiletí. Byl pohřben na židovském hřbitově v rodném městě.
Přednáška v rámci projektu Lidé, knihy, osudy, setkání s Ondřejem Kryštofem Kolářem. Vstupné 50,-

Středa 11. ledna 2017 od 17:00 hodin v klubovně MěK Písek.

Aktualizováno Čtvrtek, 05 Leden 2017 11:29
 
Detektivka jako zrcadlo společnosti aneb Vznik a vývoj žánru a písecké stopy - pozvánka PDF Tisk Email

Detektivní romány a povídky, odvozující svůj rodokmen již od díla Edgara Allana Poea z poloviny devatenáctého století, se v průběhu dvacátého století vyvinuly z podceňovaného žánru v plnohodnotnou součást beletrie. Spíše než třeba známá Agatha Christie tento trend reprezentují velmistři oboru, jako Ross MacDonald, Ruth Rendellová či Patricia Higsmithová. Česká literatura tento vývoj sledovala a kopírovala a v té souvislosti je zajímavé, že nápad Emila Vachka napsat první českou skutečně původní detektivku se zrodil právě v Písku. Na konci padesátých let se u nás po desetileté přestávce zbavily detektivky nálepky pokleslého buržoazního čtiva a opět začaly vycházet, některé s píseckými motivy (Anna Sedlmayerová) či z pera píseckých autorů (Jiří Marek, Milena Brůhová, Ladislav Beran).

Přednáška v rámci projektu Lidé, knihy, osudy, setkání s Ondřejem Kryštofem Kolářem. Vstupné 50,-.

Středa 14. 12. 2016 od 17:00 v klubovně knihovny.

Aktualizováno Pondělí, 12 Prosinec 2016 13:34
 
8. ADVENTNÍ MATINÉ - pozvánka PDF Tisk Email

aktivity

Městská knihovna Písek a Esperantský klub „La Ponto“ Písek vás srdečně zvou na 8. adventní matiné. Můžete se těšit na komorní literárně hudební a meditační pásmo k potěše srdce, ke chvilkovému zastavení a zamyšlení nad hlubinami a tradičním i současným smyslem předvánočního času. Součástí programu bude představení knížek pro dobu adventní, výstavka historických vánočních pohlednic a vánoční písně z Jižních Čech, Slovácka i ze zámoří k poslechu i společnému zpívání. Na závěr každý účastník obdrží malý dárek a tajný vzkaz od anděla.

Sobota 10. 12. 2016 od 10:00 - 11:30 v klubovně Městské knihovny Písek.

Aktualizováno Úterý, 06 Prosinec 2016 10:28
 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Další > Konec >>

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL