A+ / A- / RSS

Vyberte jazyk:
TOPlist

 
Kultura v Písku:
Květen 2018

PÍSKOVIŠTĚ - zábavný program pro celou rodinu

Písek: program ke stažení 

od  11. 5. do 13. 5. 2018

měsíční přehled


Regionální výročí:
Květen 2018

Josef Fuka

malíř

75. výročí úmrtí

Celý článek...

Home Aktivity Besedy
Besedy
Známe sami sebe? PDF Tisk Email

besedyPozvánka na autorské čtení a autogramiádu  MUDr. Bohumila Ždichynce, CSc., lékaře, vědeckého pracovníka a spisovatele. Kromě odborných a vědeckých prací, z nichž mnohé byly oceněny prestižními cenami, publikuje knihy zaměřené na popularizaci vědy, ale píše také prózu a verše. „Blues pro lidská srdce“ , publikace určená „všem vnímavým a přemýšlivým“, je inspirativní kniha na hranici mezi poezií a prózou, diagnóza dnešní doby s nadějí na její ozdravení. Ve své druhé letošní novince „Známe sami sebe“ nabízí autor čtenáři celostní pohled na problémy člověka žijícího v přetechnizované době plné spěchu, stresu a civilizačních chorob a hledá řešení v nás samých. Nenechte si ujít debatu o životě moderního člověka ani možnost koupit si některou z knih lékaře a spisovatele, který pracuje a žije v Praze a do Písku přijíždí relaxovat.
Akce je podporována městem Písek a je součástí projektu na podporu regionální literatury Čtení z Písku.

Pondělí 3. října 2016 od 17:00 hodin v klubovně MěK Písek.

Aktualizováno Pondělí, 03 Říjen 2016 07:06
 
WIKIPEDIE – jak se stát editorem PDF Tisk Email

přednáškyStaňte se editory nejznámější on-line encyklopedie. Zveme na kurz Wikipedie - jak se stát editorem. Přednášející RNDr. Jindřich Nosek, Ph.D. vysvětlí  účastníkům praktický návod, jak založit článek ve Wikipedii. Dozvíte se také, jaká jsou nejčastější úskalí editace, jak se orientovat v nápovědě, jaká jsou pravidla vzhledem k autorským právům atd. Kurz je zdarma a proběhne v rámci Týdne vzdělávání dospělých.

Pondělí 26. 9. 2016 od 17:00 v klubovně MěK Písek.

Aktualizováno Pátek, 23 Září 2016 13:21
 
M. Z. Kučera: Největší tajemství Třetí říše PDF Tisk Email

besedyPřednáška spisovatele Milana Zachy Kučery, záhadologa, monarchisty a hledače pokladů, který se ve stejnojmenné knize, oceněné cenou E. E. Kische pro rok 2013, věnuje méně známým událostem 2. světové války. Vypráví o svém bádaní v podzemním komplexu Sovích hor, o putování temnými podzemními koridory továrny Wolfsberg a o pátrání po tajných laboratořích pod polským zámkem Ksiaž.

Přijďte ve středu 21. 9. 2016 v 18:30 do klubovny MěK Písek.

Aktualizováno Pondělí, 19 Září 2016 08:54
 
Autorské čtení Marka Šindelky z knihy Mapa Anny PDF Tisk Email

besedy

Pozvánka na autorské čtení Marka Šindelky z knihy Mapa Anny

Nejnovější povídkový soubor Marka Šindelky obsahuje deset textů, které se vzájemně prostupují: jsou semknuté, prorostlé. Jejich protagonisté se opakovaně objevují a mizí, pohlížíme na ně z různých perspektiv, očima jiných figur. Tématem předešlé autorovy sbírky Zůstaňte s námi byly vztahy: milostné, milenecké, rodinné. Stejně tak vztahy zničené, vyčpělé. Tímhle směrem se Marek Šindelka vydává i v nových textech – je však intimnější i přímočařejší, povídky jsou smyslné i smyslové: Nestyď se, Anno, v tobě je celý svět, celý vesmír, v každém milimetru tvé kůže je nekonečno – políbil jsem ji na nekonečno – Anno, lásko, vyprávěj mi o sobě, napíšu o tobě knihu… Nahlížíme do vztahů, které byly kdysi krásné, ale už nejsou, něco se v nich zlomilo, anebo se nedařily od počátku, ale aktéři o tom neměli tušení. Poslední noc, poslední dějství. Nebezpečné vztahy v přímém přenosu.

Úterý 20. září 2016 od 17:30 v klubovně MěK Písek.

Aktualizováno Pátek, 02 Září 2016 14:36
 
Druhá vycházka ulicemi Písku PDF Tisk Email

knihovnaKomentovaná literární vycházka ulicemi Písku. Průvodcem bude historik Ondřej Kryštof Kolář. U školních budov v Komenského ulici si připomeneme časy, kdy na starém gymnáziu studoval Fráňa Šrámek a na reálce vyučoval pootavský slavík Adolf Heyduk. Ještě delší návrat do minulosti píseckého školství nabízejí Bakaláře - již zaniklá školní budova bývala v 15. a 16. století střediskem humanistické vzdělanosti, odkud vzešli též někteří spisovatelé. Kolem Domu U Stříbrných denárů, kde si připomeneme odkaz regionalisty Iva Beneše, zamíříme k Domu U Koulí, který není třeba zvlášť představovat. Vycházku zakončíme na terase nad řekou, kde zavzpomínáme na Krškovy adaptace literárních děl Fráni Šrámka.

Sraz je ve středu 13. 7. 2016 v 17:00 hodin ve vstupní hale MěK Písek. Vstupné 50,- Kč.

 

Aktualizováno Pátek, 08 Červenec 2016 13:38
 
Etiopie: země chudých, ale šťastných lidí PDF Tisk Email

besedyZveme na autorský film a besedu s Ing. Václavou Altschmiedovou, která vám přiblíží Etiopii, jednu z kulturně, historicky i přírodně nejzajímavějších zemí Afriky. Je jedinou zemí kontinentu s původním obyvatelstvem, která nebyla nikdy kolonizována evropskými velmocemi, a to velkou měrou přispělo k zachování tradičních kultur a jejich různorodosti.

Úterý 24. května 2016 od 17:00 hodin v klubovně Městské knihovny Písek.

Aktualizováno Středa, 18 Květen 2016 13:52
 
PETR MANO: KALUŽINY - pozvánka PDF Tisk Email

besedy

Zveme na literárně–hudební večer a autorské čtení píseckého autora. Soubor deníkových záznamů Kalužiny volně navazuje na úspěšnou autorovu prvotinu Šarlák (65. pole, 2014), která zaznamenala pozitivní ohlasy u čtenářů i kritiky. Petr Mano ve své knize citlivě zaznamenává drobné detaily z každodenního života a dává je do souvislostí s historií i duchem míst, která důvěrně zná.
Program doprovodí hudební skupina Závodní ovce.

Pátek 20. května 2016 od 17:00 hodin v klubovně MěK Písek

Plakát ke stažení.

Aktualizováno Pondělí, 16 Květen 2016 15:08
 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Další > Konec >>

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL