A+ / A- / RSS

Vyberte jazyk:
TOPlist

 
Kultura v Písku:
Říjen 2018

1918 – rok založení republiky: výstava ke stému výročí založení samostatného státu.
1. 10. - 31. 10.  2018
Městská knihovna Písek¨Regionální výročí:
Prosinec 2018

Karel Kuffner

psychiatr

Celý článek...

Home Aktivity Besedy
Besedy
Etiopie: země chudých, ale šťastných lidí PDF Tisk Email

besedyZveme na autorský film a besedu s Ing. Václavou Altschmiedovou, která vám přiblíží Etiopii, jednu z kulturně, historicky i přírodně nejzajímavějších zemí Afriky. Je jedinou zemí kontinentu s původním obyvatelstvem, která nebyla nikdy kolonizována evropskými velmocemi, a to velkou měrou přispělo k zachování tradičních kultur a jejich různorodosti.

Úterý 24. května 2016 od 17:00 hodin v klubovně Městské knihovny Písek.

Aktualizováno Středa, 18 Květen 2016 13:52
 
PETR MANO: KALUŽINY - pozvánka PDF Tisk Email

besedy

Zveme na literárně–hudební večer a autorské čtení píseckého autora. Soubor deníkových záznamů Kalužiny volně navazuje na úspěšnou autorovu prvotinu Šarlák (65. pole, 2014), která zaznamenala pozitivní ohlasy u čtenářů i kritiky. Petr Mano ve své knize citlivě zaznamenává drobné detaily z každodenního života a dává je do souvislostí s historií i duchem míst, která důvěrně zná.
Program doprovodí hudební skupina Závodní ovce.

Pátek 20. května 2016 od 17:00 hodin v klubovně MěK Písek

Plakát ke stažení.

Aktualizováno Pondělí, 16 Květen 2016 15:08
 
V měsíci básníků po stopách Fráni Šrámka PDF Tisk Email

přednáškyZveme na přednášku Ondřeje Kryštofa Koláře v rámci projektu Lidé, knihy, osudy, setkání s Ondřejem Kryštofem Kolářem.

Jméno Fráni Šrámka – podobně jako Karla Hynka Máchy – spojujeme s představou romantického mládí a poezie s milostnými motivy. Tento rodák ze Sobotky a po většinu života Pražan, ale trochu i "Písečák" (ačkoliv v Písku prožil jen několik epizodických studentských let) však prožil bouřlivý osobní vývoj – od anarchistické revolty až po nostalgické stáří.

Středa 11. května 2016 od 17:00 hodin v klubovně MěK Písek. Vstupné 50,- Kč.

Aktualizováno Pondělí, 09 Květen 2016 08:48
 
Autorské čtení Václava Větvičky PDF Tisk Email

besedy

Zveme na autorské čtení a besedu se známým českým botanikem a spisovatelem Václavem Větvičkou. Seznámí nás se svojí novou knihou Pod dubem, za dubem, která vyšla v loňském roce v nakladatelství Vašut.
Tato kniha fejetonů nás provede přírodou od jara do zimy a přinese také hromadu zajímavých informací i o té nejmenší rostlince, o níž jste třeba až doteď neměli ani potuchy. Je nade vší pochybnost, že je to kniha, která pohladí.

Úterý 10. května v 16:00 hodin v přednáškovém sále Prácheňského muzea v Písku.

Knihy Václava Větvičky v oddělení beletrie v MěK Písek.

Aktualizováno Úterý, 03 Květen 2016 09:45
 
Česká a světová literatura o životě v lesích PDF Tisk Email

Ve středu 27. dubna od 17:00 hodin se v Městské knihovně v Písku bude konat další pořad v rámci cyklu „Lidé, knihy, osudy – setkání s Ondřejem Kryštofem Kolářem“ (vstupné je 50 Kč).

Název přednášky zní „Život v lesích aneb Emerson, Thoreau, Klostermann“. Pohled na les jako fenomén, a na život v přírodě zvláště, prodělal v posledních stoletích zásadní proměnu. Stručně řečeno, les přestal být místem plným nebezpečí, divé zvěře, strašidel a loupežníků (vzpomeňme na Rumcajsův Řáholec), a stal se místem k rekreaci i k životu oproštěnému od nepříjemných důsledků moderní civilizace. Proces této proměny, a zároveň pokusy o básnické uchopení lesa, lze sledovat v poezii i próze již od doby baroka a především romantismu. Zvláštní kapitolou je literární i filozofické zpracování této problematiky v dílech amerických spisovatelů, označovaných za transcendentalisty (Ralph Waldo Emerson, Henry David Thoreau). V české beletrii 19. a 20. století pak nelze opomenout jméno legendárního Karla Klostermanna. Souvisí s tím také zrod sloganu, jakým začal být před sto lety označován Písek – „Město v lesích“.

Aktualizováno Čtvrtek, 21 Duben 2016 09:18
 
Oldřich z Chlumu - beseda s Vlastimilem Vondruškou PDF Tisk Email

besedySetkání se spisovatelem a historikem Vlastimilem Vondruškou není klasickou besedou, není to ani přednáška, ale jak sám říká, jde o talk-show, v níž se pokouší zábavně vyprávět o životě, své literární tvorbě a také o životě našich předků. Není to ovšem pohled obrácený jen do minulosti, protože dějiny se neustále opakují, někdy až s děsivou pravidelností. I o tom bude řeč.

Čtvrtek 21. dubna 2016 od 16:00 hodin v přednáškovém sále Prácheňského muzea v Písku.

Plakát ke stažení.

Aktualizováno Pondělí, 18 Duben 2016 14:50
Celý článek...
 
Ber to s nadhledem - akce na podporu osvěty autismu v Městské knihovně Písek: Putování 2016 PDF Tisk Email

Putování je čtvrtý ročník osvětové akce – putování dospělých autistů po České republice od města k městu. Na konci většiny dní je uspořádána beseda o životě lidí s autismem jako příležitost se putujících na cokoli zeptat, na některých se objeví různí odborníci na autismus nebo lidé, kteří jsou s autismem nějak spjati. V některých městech, kterými budou putující procházet, proběhnou též zdravice se zástupci těchto měst a jsou připraveny další doprovodné akce.

Putování začne 2. dubna 2016 na Světový den autismu v Táboře. Do Písku účastníci dorazí ve čtvrtek 14. dubna a Městská knihovna Písek je tohoto dne  v 17:00 hod přivítá ve svých prostorách.
 
Hostem píseckého zastavení bude známý herec Jaroslav Dušek, jako hudební doprovod vystoupí Radek Čihák, letošní hlavní putující.

Přijďte se zeptat na to, co Vás o problematice autismu zajímá.

Plakát ke stažení.

Oficiální tisková zpráva Adventor o.s.

Aktualizováno Pátek, 08 Duben 2016 09:29
 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Další > Konec >>

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL