A+ / A- / RSS

Vyberte jazyk:
TOPlist

 
Kultura v Písku:
Říjen 2018

1918 – rok založení republiky: výstava ke stému výročí založení samostatného státu.
1. 10. - 31. 10.  2018
Městská knihovna Písek¨Regionální výročí:
Prosinec 2018

Karel Kuffner

psychiatr

Celý článek...

Home Knihovny regionu Co nového v regionu
Co nového v regionu
Obecní knihovna Nerestce vyhlášena knihovnou roku 2015! PDF Tisk Email

Velkou událostí pro  Region MěK Písek se stala Obecní knihovna Nerestce, která  byla vyhodnocena Jihočeskou knihovnou roku 2015, v rámci krajského kola soutěže Vesnice roku 2015. Nerestce zabodovaly svými aktivitami pro děti i dospělé a získaly Diplom za moderní knihovnické a informační služby 15. června 2015. Úžasné je, že s tímto vyhodnocením postoupily Nerestce do národního kola o Nejlepší knihovnu roku České republiky. Poctou je samotná účast 13 vybraných knihoven z jednotlivých krajů ČR v Zrcadlové kapli Národní knihovny v Praze dne 8. října 2015.

Čtěte v Píseckém deníku

Článek z 16.6.2015 "Z Písecka uspěly jen Nerestce"

 
Výjezdní porada profesionálních knihovníků tentokrát do Chyšek PDF Tisk Email

regionStalo se pravidlem, že dvakrát do roka naplánujeme výjezdní poradu profesionálních knihovníků do některé z knihoven našeho regionu. Zástupci Bernartic, Čížové, Chyšek, Mirotic, Mirovic a Protivína. Zavítali jsme tentokrát do naší nejvzdálenější destinace – do Chyšek.

Aktualizováno Pátek, 11 Červenec 2014 14:04
Celý článek...
 
Od rukopisu ke knize - seminář pro knihovniky PDF Tisk Email

Ve čtvrtek 27.3. 2014 klubovnu MěK Písek zaplnili knihovníci píseckého regionu, kteří byli pozváni na seminář PhDr.Jany Semelkové z Prahy. O seminář s názvem "Od rukopisu ke knize aneb Je práce redaktora zbytečná?" projevili zájem profesionální knihovníci i knihovníci z řad dobrovolníků. Měli možnost nakoupit si zajímavé knihy za přívětivé ceny z nakladatelství JaS, kde je paní Semelková redaktorkou. Semináře s odbornou tématikou probíhají v knihovně pravidelně. Je to jedna z možností, jak se mohou knihovníci dozvědět o novinkách z oboru a setkat s odborníky. V roce 2012 to byla například "Biblioterapie - Léčba knihou" s Mgr. Jiřím Pokorným a v loňském roce seminář paní Mgr. Jaroslavy Štěrbové z MěK Praha "Knihovna, jako veřejná služba."

Ohlas v tisku - Písecké postřehy

 

Aktualizováno Čtvrtek, 17 Duben 2014 07:53
 
Poděkování knihovnicím malých obcí a měst PDF Tisk Email

Každoroční Týden knihoven si i letos vyhradil den, kdy se v MěK Písek sešli knihovníci a knihovnice starající se o městské knihovny a malé knihovničky v regionu Písek. Tuto práci vykonávají ti, kteří si nedovedou představit život bez knih a svých čtenářů. My si jejich práci vážíme a využíváme této příležitosti k poděkování a ocenění knihovnické práce. O letošních oceněných si mohli přečíst písečtí občané v týdeníku Písecké postřehy.

Aktualizováno Čtvrtek, 11 Říjen 2012 10:46
Celý článek...
 
Čtenář roku 2010 - výsledky soutěže PDF Tisk Email

čtenář roku 2010

Čtete rádi? Čtete hodně? Pokud ano, jste těmi správnými adepty na vítěze v nové soutěži, kterou vyhlásil Svaz knihovníku a informačních pracovníků ČR. Ta letošní již zná vítěze a my se pyšníme hned dvěma čtenářkami, které obsadily druhé a třetí místo v Jihočeském kraji.

Aktualizováno Pátek, 06 Květen 2011 12:22
Celý článek...
 
Automatizace knihovnických činností PDF Tisk Email

Regionální oddělení MěK Písek zapojilo veřejné knihovny na Písecku do automatizace knihovnických činností prostřednictvím automatizovaného regionálního systému Clavius REKS.

V roce 2008 začaly pracovat s AKS Clavius REKS knihovny v obcích Čížová, Horosedly, Jetětice, Křenovice, Mišovice, Podolí I., Předotice, Putim, Rakovice, Vlastec.


V roce 2009 bylo zařazeno do programu dalších 10 obecních knihoven : Dolní Novosedly, Heřmaň, Nevězice, Oslov, Slabčice, Šamonice, Tálín, Vlksice, Zhoř a Žďár.

• Systém řeší automatizaci určitého regionu a ne jen jedné knihovny.
• Podporuje práci více knihoven v jedné společné databázi při zachování nezávislosti a    samostatnosti v celém systému.
• Je základem pro vznik regionálního souborného katalogu dokumentů.
• Modernizace knihovních služeb.

Aktualizováno Pátek, 06 Květen 2011 11:40
Celý článek...
 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 Další > Konec >>

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL