A+ / A- / RSS

Vyberte jazyk:
TOPlist

 
Kultura v Písku:
Říjen 2018

1918 – rok založení republiky: výstava ke stému výročí založení samostatného státu.
1. 10. - 31. 10.  2018
Městská knihovna Písek¨Regionální výročí:
Prosinec 2018

Karel Kuffner

psychiatr

Celý článek...

Home Knihovny regionu Co nového v regionu
Co nového v regionu
Pasování v Čížové PDF Tisk Email

Pasování prvňáčků na čtenáře se stalo již tradicí. 9. června 2017  čížovskou knihovnu navštívil šašek, král a královna z Pohádkového království. Tyto pohádkové postavy pasovaly prvňáčky na čtenáře, poté, co děti ukázaly jak umí číst a splnily slavnostní slib. Na této akci se podílely knihovnice z Písku Markéta Šebestíková, Lenka Havrdová, knihovnice Jitka Kotenová i starosta Tomáš Korejs.

knihovny regionu

Aktualizováno Čtvrtek, 10 Srpen 2017 10:40
 
Zájezd pro knihovnice píseckého regionu PDF Tisk Email

1. června 2017 navštívily knihovnice píseckého regionu jihočeský zámek Kratochvíle u Netolic a kamenné menhiry „jihočeské STONEHENGE“     v Holašovicích. Součástí byla i prohlídka vesnice Holašovice, zapsaná v roce 1998 na Seznam světového kulturního dědictví UNESCO. Zachovalá stavení ve stylu selského baroka patří mezi nejhezčí vesnice České republiky. Zájezd uspořádaly knihovnice Regionálního oddělení MěK Písek.

knihovny regionu

Aktualizováno Čtvrtek, 10 Srpen 2017 10:37
 
Móda našich předků - přednáška PDF Tisk Email

Ve čtvrtek 23. března 2017  zaujal přednáškou Móda našich předků ředitel Milevského muzea Vladimír Šindelář. Regionální oddělení Městské knihovny Písek s Jaroslavou Ďurkovovou a Lenkou Havrdovou pozvaly veřejnost, ale i knihovnice Písecka a posluchačky Virtuální univerzity třetího věku při Městské knihovně Písek na historii módy od gotiky k baroku. Přednáška byla doplněna zajímavými historickými obrázky. 

knihovny regionu

Aktualizováno Pondělí, 24 Duben 2017 15:42
 
Autorské čtení Hany Stehlíkové PDF Tisk Email

knihovny regionu

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1. 12. 2016 proběhlo autorské čtení spisovatelky, písecké rodačky Hany Stehlíkové, píšící pod pseudonymem Hangely Ann.

Má své malé výukové studio pro hudbu a jazyky.  S manželem založili  spolek pro záchranu staročeských tradic a zvyků na Podblanicku,.

Aktualizováno Pondělí, 24 Duben 2017 15:38
 
Pasování prvňáčků na čtenáře PDF Tisk Email

S blížícím se koncem školního roku uspořádalo Regionální oddělení MěK Písek  s Lukášem Linhou, Lenkou Havrdovou a Jaroslavou Ďurkovovou pasování prvňáčků na čtenáře Obecní knihovny v Čížové 13. června 2016.
Na chvíli se děti ocitly v Písmenkovém království a svým čtením  prokázaly, že se naučily  číst. Poté složily slavnostní slib a následovalo  pasování samotným králem Písmenkového království . Tohoto  úkolu se zhostil starosta Tomáš Korejs. Knihovnice Jitka Kotenová,  pro děti připravila Pasovací listinu, přihlášku a  knihu na památku.


knihovny regionu

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Prvňáčci právě pasovaní na čtenáře se starostou Tomášem Korejsem, paní učitelkou a čížovskou knihovnicí Janou Kotenovou.

Aktualizováno Čtvrtek, 16 Červen 2016 10:30
 
Vzdělávací zájezd pro knihovníky regionu PDF Tisk Email

výletRegionální oddělení MěK Písek uspořádalo 2. června 2016  pro knihovnice z Písecka vzdělávací zájezd. Cílem byly  jihočeské skvosty - kláštery Zlatá Koruna a Vyšší Brod
Knihovna ve Vyšším Brodu je třetí největší klášterní knihovnou v České republice. Třicet knihovnic mělo možnost si prohlédnout ze sbírek Jihočeské vědecké knihovny v Českých Budějovicích staré tisky, prvotisky a rukopisy. Odborný výklad poskytl  Mgr. Jindřich Špinar . Další zastávka se uskutečnila v knihovně Cisterciáckého opatství Vyšší Brod za poutavého výkladu Františka Tripese.
Vzdělávací program podpořil Svazek obcí regionu Písecko.

výlet

 

 

Aktualizováno Čtvrtek, 16 Červen 2016 10:23
 
Setkání knihovníků Písecka PDF Tisk Email

knihovny regionuSetkání knihovníků Písecka se stalo již po 20. tradicí v Týdnu knihoven tentokrát 8. října 2015.
Před kulturním programem byla zhodnocena činnost malých knihoven a připomenutí účasti knihoven v soutěži Jihočeská knihovna roku, která je součástí soutěže Vesnice roku.
 Ředitel Roman Dub informoval o projektu chystané nové knihovny a projektu SOPOP (web SOciální POmoc Písecka) a podílel se na blahopřání knihovnicím, k životnímu jubileu Růženě Šafránkové a poděkování za 40letou práci Věrce Němcové z MěK Písek a 20letou knihovnickou práci Evě Votrubové z Nosenína, Vlastě Skalové za knihovnu Pohoří a Emílii Petrenkové za knihovnu Mišovice.
Součástí setkání byla beseda nad knihou O mlýnech kolem Smetiprachu s autorkou Jaroslavou Pixovou, doplněnou autentickými dobovými snímky.

Aktualizováno Pondělí, 21 Prosinec 2015 15:47
 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 Další > Konec >>

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL