A+ / A- / RSS

Vyberte jazyk:
TOPlist

 
Kultura v Písku:
Duben 2018

Jiří STEINER / Petr MANO obrazy - výstava

Prácheňské muzeum v Písku
od  5. 4. do 29. 4. 2018

měsíční přehled


Regionální výročí:
Duben 2018

Josef Nápravník

středoškolský profesor

125. výročí narození

Celý článek...

Home Aktivity Výstavy
Výstavy
Jiří Srnka - 110. výročí narození - výstava PDF Tisk Email

výstavy

19. srpna 2017 oslavíme 110 let narození hudebního skladatele, píseckého rodáka Jiřího Srnky. Výstava je instalována v 1. patře budovy a provede návštěvníky jeho soukromým i pracovním životem.
Svůj skladatelský život zasvětil Jiří Srnka tvorbě filmové hudby. Napsal více než 120 filmových skladeb celovečerních, krátkých apod. Vytvořil scénickou hudbu k činoherním dramatům, napsal skladby klavírní, komorní, orchestrální, koncerty pro housle, klavír, flétnu, dětské sbory aj., historické obrázky, suitu pro smyčce podle sgrafit M. Alše… Ve svém díle oslavoval  svůj rodný jihočeský kraj a své rodné město Písek.

Výstava potrvá do 15. září 2017.

Aktualizováno Čtvrtek, 10 Srpen 2017 10:03
 
Po stopách indiánského kmene - výstava PDF Tisk Email

výstavyNADĚJE pobočka Písek pořádá ve spolupráci s Městskou knihovnou Písek výstavu prací a fotografií předškolních klubů.

 

 

Vernisáž  proběhne v úterý 27. 6. v 15:00 v MěK Písek a výstava potrvá do 28. 7. 2017.

 

Aktualizováno Pondělí, 26 Červen 2017 15:12
 
Marie Terezie (1717-1780) - výstava PDF Tisk Email

výstavyDne 13. května před třemi sty lety (1717) se narodila česká a uherská královna Marie Terezie, která zůstává v povědomí široké veřejnosti jako významná panovnice habsburské éry v české historii. K tomuto výročí připravila Městská knihovna v Písku zajímavou výstavu, kterou naleznete ve výstavních vitrínách v prvním poschodí knihovny. Krátké historické texty jsou doplněny bohatým obrazovým materiálem. 
Navíc se můžete dozvědět, že se při cestě z pražské korunovace do Českých Budějovic na pár hodin zastavila i v slavnostně vyzdobeném Písku.  Nicméně královské město Písek významně ovlivnily jak zdlouhavé války, které vedla v prvé polovině své vlády, tak množství reforem, jež jako představitelka osvícenského absolutismu uskutečnila a umožnila tak modernizaci habsburského soustátí.

Výstava potrvá do 22. června 2017.   

Aktualizováno Pondělí, 15 Květen 2017 14:03
 
Dobrá pomoc - výstava PDF Tisk Email

výstavyOd března roku 2016 se v knihovně pravidelně schází dobrovolnické sdružení Dobrá pomoc. Na svých setkáních vyrábějí z nejrůznějších materiálů upomínkové a dárkové předměty, které rozdávají klientům neziskových organizací v Písku. Na výstavě můžete vidět, jak šikovné jsou ruce našich dobrovolníků, které si poradí téměř s každým materiálem. Součástí expozice jsou také ruční práce účastníků již pravidelného pořadu Tvoření s Marií pro malé i velké. Velký dík patří paní Marii Kupcové, která tento kroužek vede a její nápady a šikovnost účastníky inspiruje.
Pokud se chcete i Vy účastnit těchto tvůrčích workshopů, sledujte náš program, ve kterém je jednou měsíčně Tvoření s Marií pro malé i velké zařazeno. V letošním roce první setkání bude 15. února 2017 s tématem ZENTAGLE. Zájemci, rezervujte si místa.

Výstava potrvá do 25. 2. 2017 v chodbě knihovny v 1. patře.

Aktualizováno Sobota, 14 Leden 2017 20:12
 
Prácheňské Vánoce - prodejní výstava PDF Tisk Email

výstavy

Prosincová výstava je věnovaná přicházejícímu vánočnímu času. Z rukou šikovných prácheňských lidových umělců přinášíme jedinečné výrobky, které k adventnímu období patří.
Návštěvníci výstavy uvidí ručně vyráběné vánoční ozdoby a dekorace z přírodních materiálů, paličkované krajky, šperky, svícny a různé ozdoby z drátků, přírodní mýdla, perníčky apod..

Výstava je prodejní a trvá do konce prosince 2016.

Aktualizováno Čtvrtek, 01 Prosinec 2016 13:33
 
175 let Městské knihovny Písek PDF Tisk Email

výletVýstava ke 175. výročí založení písecké městské knihovny, která je jednou z nejstarších českých městských veřejných knihoven, Vás provede její historií, ukáže, co vše se v knihovně děje v současnosti, a nastíní i její budoucnost v rekonstruované budově bývalé školy J. A. Komenského. Knihovna vznikla v době národního obrození a měla šířit mezi lidem vzdělání a podporovat četbu českých knih. Jako instituce pro celoživotní vzdělávání i trávení volného času slouží dodnes. Původně byla umístěna v gymnáziu, jehož budova stála v místech bývalé základní školy na Alšově náměstí. Potom se mnohokrát stěhovala, ale budova s atributy reálných věd v průčelí jako by ji přitahovala. Do tehdy nové školy se vrátila v roce 1858, ale za 30 let začala znovu svou pouť po městě. Začátkem sedmdesátých let se opět vrátila na Alšovo náměstí, i když do budovy č. 85, ale časem získala prostory pro sklad -  zase v bývalé škole. Ty letos opustila, protože budova čeká na svou přestavbu na novou moderní knihovnu a centrum vzdělávání.

Jak bude vypadat, uvidíte také  na výstavě v 1. patře městské knihovny od 3. do 30. listopadu 2016.

Aktualizováno Pátek, 04 Listopad 2016 13:30
 
Soutěžili jste s Karlem? PDF Tisk Email

K 700. výročí narození Karla IV. připravila Městská knihovna Písek výstavu, která představila tohoto panovníka nejen jako státníka, zakladatele a mecenáše, ale také jako manžela a otce. Její součástí byla i soutěž, při níž zájemci zodpověděli písemně jedenáct otázek. Vyplněné pracovní listy vhodilo do losovacího boxu 46 soutěžících, z toho 22 dětí do 15 let. V pátek 24. června, po skončení výstavy, vylosovala komise pod vedením ředitele knihovny Mgr. Romana Duba ze správných odpovědí tři výherce v kategorii 15+ a jednoho v kategorii dětí do 15 let. Výherci byli písemně osloveni a vyzvednou si ceny v městské knihovně. Snad je potěší kniha od J. Čechury: : Karel IV. : na dvojím trůně (1. cena), audiokniha  Karel IV. : Tajný deník od B. Prokopa (2. cena) i brožura Karel IV. a Písek od J. Adámka. Ve studovně pokračuje karlovské téma výstavkou, která zejména doporučí literaturu o tomto císaři a českém králi ke studiu i pro volný čas.

1. cena Jaroslav Čechura: Karel IV. : na dvojím trůně
2. cena Bernard Prokop: Karel IV. : Tajný deník (čte Jiří Dvořák)
3. cena: Jan Adámek Karel IV. v Písku

Dětská cena – v oddělení pro děti

Aktualizováno Pondělí, 04 Červenec 2016 08:15
 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Další > Konec >>

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL