A+ / A- / RSS

Vyberte jazyk:
TOPlist

 
Kultura v Písku:
Říjen 2018

1918 – rok založení republiky: výstava ke stému výročí založení samostatného státu.
1. 10. - 31. 10.  2018
Městská knihovna Písek¨Regionální výročí:
Prosinec 2018

Karel Kuffner

psychiatr

Celý článek...

Home Aktivity Výstavy
Výstavy
Soutěžili jste s Karlem? PDF Tisk Email

K 700. výročí narození Karla IV. připravila Městská knihovna Písek výstavu, která představila tohoto panovníka nejen jako státníka, zakladatele a mecenáše, ale také jako manžela a otce. Její součástí byla i soutěž, při níž zájemci zodpověděli písemně jedenáct otázek. Vyplněné pracovní listy vhodilo do losovacího boxu 46 soutěžících, z toho 22 dětí do 15 let. V pátek 24. června, po skončení výstavy, vylosovala komise pod vedením ředitele knihovny Mgr. Romana Duba ze správných odpovědí tři výherce v kategorii 15+ a jednoho v kategorii dětí do 15 let. Výherci byli písemně osloveni a vyzvednou si ceny v městské knihovně. Snad je potěší kniha od J. Čechury: : Karel IV. : na dvojím trůně (1. cena), audiokniha  Karel IV. : Tajný deník od B. Prokopa (2. cena) i brožura Karel IV. a Písek od J. Adámka. Ve studovně pokračuje karlovské téma výstavkou, která zejména doporučí literaturu o tomto císaři a českém králi ke studiu i pro volný čas.

1. cena Jaroslav Čechura: Karel IV. : na dvojím trůně
2. cena Bernard Prokop: Karel IV. : Tajný deník (čte Jiří Dvořák)
3. cena: Jan Adámek Karel IV. v Písku

Dětská cena – v oddělení pro děti

Aktualizováno Pondělí, 04 Červenec 2016 08:15
 
Vše kolem nás - výstava NADĚJE Písek PDF Tisk Email

výstavy

NADĚJE pobočka Písek ve spolupráci s Městskou knihovnou Písek pořádá výstavu dětských obrázků, výtvarných prací  a fotografií dětských předškolních klubů.

V úterý 28. června 2016 v 15 hodin proběhne vernisáž 2. ročníku výstavy předškoláků „Vše ko-lem nás“, která bude vyvrcholením celoroční spolupráce Městské knihovny a dětí z předškolních klubů NADĚJE, které navštěvovaly celý školní rok dětské oddělení Městské knihovny, aby si s lektory knihovny společně zopakovaly probíraná témata. Setkání probíhala vždy poslední středu v měsíci.

Výstava bude probíhat od 25. června do 11. srpna 2016 v prvním patře Městské knihovny Písek.

Aktualizováno Úterý, 28 Červen 2016 09:43
Celý článek...
 
Karel IV. - výstava PDF Tisk Email

výstavyMěstská knihovna Písek Vás zve na výstavu v 1. patře knihovny, která se koná od 4. května do 23. června 2016. Představí Karla IV. jako státníka i člověka, seznámí zájemce blíže s  jeho rodinou, připomene jeho zakladatelské dílo, jeho význam pro rozvoj vzdělanosti a umění v naší zemi i pro rozvoj našeho města. Návštěvníci zde také získají inspiraci k četbě o této zajímavé osobnosti. K dispozici je i kvíz, v kterém si můžete ověřit své znalosti o Karlu IV.  a jeho době. 
Akce je pořádána za grantové podpory Ministerstva kultury ČR.

Aktualizováno Čtvrtek, 05 Květen 2016 10:10
 
Nevidíme, neslyšíme, ale cítíme – výstava v Městské knihovně Písek PDF Tisk Email

výstavyZveme na unikátní výstavu Klubu přátel červenobílé hole o. s., který působí v České republice již od roku 2005. Nabízí lidem postiženým hluchoslepotou  služby z oblasti právní, sociální, poradenské i osobní tak, aby co nejvíce ulehčil život lidem s tímto postižením.

Od 4. 4. do 30. 4. 2016 v 1. patře Městské knihovny Písek.

Aktualizováno Pátek, 01 Duben 2016 12:13
Celý článek...
 
Písecká literární výročí - výstava PDF Tisk Email

výstavyVýstava „Písecká literární výročí“ představuje jedenáct již nežijících osobností z literární historie města Písku a regionu Písecka, jejichž životní výročí připadají na rok 2016.

Výstava potrvá do 4.února 2016 v 1. patře budovy Městské knihovny Písek.

Aktualizováno Středa, 13 Leden 2016 13:05
Celý článek...
 
Svět očima dětí - výstava PDF Tisk Email

výstavyDo konce listopadu 2015 si můžete v 1. patře knihovny prohlédnout originální fotografie dětí z fotografického kroužku při Základní škole J.K. Tyla v Písku.

 

 

Aktualizováno Pátek, 06 Listopad 2015 13:59
 
50 let Večerníčku a Pexesa - výstava PDF Tisk Email

výstavyJe to neuvěřitelné, Večerníček v letošním roce slaví své 50. narozeniny.
Připojujeme se k gratulantům a oslavíme toto jubileum výstavou. Ta připomene dětem i dříve narozeným historii, vývoj,  slavné postavičky a pohádky, které Večerníček během své 50leté existence představil.
V tomto roce slaví 50 let také populární hra PEXESO. V rámci výstavy se návštěvníci seznámí s touto ryze českou hrou.
Na výstavu jsou zváni všichni: od nejmenších po dospěláky. Setkáte se tady se starými známými, kteří nás všechny doprovázeli do postýlek po celé dětství. Připraven je i pracovní list s anketou o nejoblíbenější večerníček. 

1. -  30. září 2015 - chodba MěK Písek v 1. patře.

Aktualizováno Středa, 26 Srpen 2015 14:18
 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Další > Konec >>

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL