A+ / A- / RSS

Vyberte jazyk:
TOPlist

 
Kultura v Písku:
Říjen 2018

1918 – rok založení republiky: výstava ke stému výročí založení samostatného státu.
1. 10. - 31. 10.  2018
Městská knihovna Písek¨Regionální výročí:
Prosinec 2018

Karel Kuffner

psychiatr

Celý článek...

Home Katalogy a databáze
Katalogy a databáze


SMARTKatalog

Jedná se o aplikaci pro mobilní zařízení (chytré telefony a tablety) SMARTKatalog, která umožňuje prohledávání katalogu knihovny, kontrolu výpůjček, informace o nových knižních titulech, hudebních novinkách nebo hrách.

Aplikace je dostupná zdarma jak pro zařízení na bázi Android, tak pro zařízení Apple. Mohou ji využívat jak čtenáři, tak nečtenáři knihovny. Potřebují k tomu mobilní zařízení s přístupem na internet.
Výhodou aplikace je, že podle GPS souřadnic vám dokáže nabídnout nejbližší knihovnu ve vašem okolí, která používá online knižní katalog firmy Lanius.
Více informací a návod na použití o SMARTKatalogu najdete zde nebo v Google Play.

Aktualizováno Středa, 16 Červenec 2014 13:04
 
On-line katalog Carmen

Vyhledávání v databázi knih, časopisů, AV médií, hudebnin.

OPAC.2.0 je nástupcem klasického WWW katalogu. Nové přátelské prostředí  umožňuje vyhledávat informace o knihách, časopisech a dalších dokumentech v celém knihovním fondu.

Vyhledávání v on-line katalogu jednoduše začnete napsáním vyhledávaného slova do vstupního pole a stisknutím tlačítka Hledej. OPAC 2.0 je jako vyhledávací nástroje Google nebo Yahoo!, již nemusíte vyplňovat vstupní pole Autor, Titul nebo Klíčové slovo.
 
Každý čtenář knihovny je majitelem vlastního čtenářského konta, kde může sledovat stav a historii výpůjček, přehled rezervací, platby, upomínky. Můžete si změnit heslo pro přihlášení, změnit osobní údaje, které jste uvedli při registraci, zadat elektronickou adresu, kam vám mají být odesílány zprávy z knihovny (rezervace, upomínky apod.).
 
Registrovaný čtenář může provádět rezervace vyhledaných dokumentů, vyjadřovat se v diskusi k jednotlivým dokumentům, hodnotit dokumenty
 
On-line katalog umožňuje díky technologii RSS sledovat přidané tituly do katalogu, aniž byste museli opětovně katalog navštěvovat a vyhledávat vámi žádané informace.

 

>> VSTUP DO KATALOGU <<

Aktualizováno Úterý, 21 Březen 2017 11:43
 
On-line katalog

Vyhledávání v databázi knih, časopisů, AV médií, hudebnin.

Pokyny:

  • Vyhledávání podle autora: zadejte příjmení, jméno. Pokud neznáte křestní jméno autora, stačí uvést příjmení. U jmen zahraničních autorek nepoužívejte příponu -ová. Jméno i příjmení lze zadávat i s malými počátečními písmeny. Chcete-li využít slovník autorů, klikněte na odkaz AUTOR 
  • Vyhledávání podle názvu: zadejte přesně název nebo alespoň začátek názvu hledaného titulu. Při chybném názvu program titul nevyhledá
  • Vyhledávání podle klíčového slova: zvolte výraz, který nejlépe charakterizuje obsah hledané knihy nebo alespoň vyjadřuje jedno z témat, např.: akvaristika, matematika, psi, životopisy atd. Pomoci vám může seznam klíčových slov. Získáte ho kliknutím na odkaz KLÍČOVÉ SLOVO
  • Vyhledávání podle signatury: zadejte znak MDT ( mezinárodní desetinné třídění ), který vyjadřuje příslušný vědní obor. Rovněž obsahuje pomocné znaky pro třídění knihovních jednotek  v rámci celého knihovního fondu podle uložení, charakteru, popř. i nosiče. 

  • Základní tabulka MDT.

>> VSTUP DO KATALOGU <<

Aktualizováno Úterý, 21 Březen 2017 11:42
 
Souborný katalog ČR (CASLIN)

Souborný katalog ČR soustřeďuje ve své bázi údaje o dokumentech ve fondech českých knihoven a institucí, které do Souborného katalogu ČR přispívají svými katalogizačními záznamy nebo poskytují informace o odběru periodik. V elektronické podobě je souborný katalog ČR budován od r. 1995 a obsahuje cca 3,6 mil. záznamů českých a zahraničních monografií, speciálních dokumentů a seriálů (časopisy, sborníky, zprávy z konferencí…).

Ve vyhledaných záznamech uživatel najde informaci o dostupnosti dokumentu resp. o knihovně nebo knihovnách, ve kterých si může vyhledaný dokument vypůjčit. Informace o knihovně (vlastníkovi dokumentu) je vyjádřena jednak siglou, jednak zkratkou knihovny. Kliknutím na siglu získá uživatel více informací o vlastníkovi dokumentu (adresu, telefonní čísla, e-mailové adresy a URL adresy). Jedná se o informace, které jsou za tímto účelem shromažďovány v bázi ADR (Adresář knihoven a institucí ČR).

         

 

Aktualizováno Úterý, 21 Březen 2017 11:53
 
Souborný katalog (SKAT)

Vyhledávání  v souborném katalogu naučné literatury - SKAT. SKAT je sdružení uživatelů knihovního systému LANius. Najdete zde záznamy o naučných knihách ze všech těchto knihoven.

Pokyny při vyplňování formuláře stejné jako v případě on-line katalogu

>> VSTUP DO KATALOGU <<

Aktualizováno Úterý, 21 Březen 2017 11:44
 
Adresář knihoven a informačních institucí ČR

Obsahuje základní informace (včetně kontaktů URL) o více než 3000 knihovnách a informačních institucích na území České republiky, z nichž cca 2000 vyvíjejí aktivní činnost.

<>

Aktualizováno Úterý, 21 Březen 2017 11:46
 
Čtenářské konto

Ve čtenářském kontě zjistíte: jaké máte výpůjčky, rezervace a poplatky za zvolené období.

Můžete také z tohoto místa své výpůjčky prodlužovat, jsou-li splněny následující podmínky:

zašrtávátkomáte zaplacený registrační poplatek
zašrtávátkotitul není rezervovaný
zašrtávátkona knihu není vystavena upomínka
zašrtávátkotitul, který chcete prodloužit na maximálních 90 dní, můžete prodloužit nejpozději 60. den výpůjčky

 

Kliknutím na tlačítko „Prodluž označené výpůjčky“ v úvodu seznamu se prodlouží všechny výpůjčky, které jsou označeny zeleným zaškrtávátkem.

PIN je šest prvních číslic rodného čísla čtenáře.

>> VSTUP DO ČTENÁŘSKÉHO KONTA <<

Aktualizováno Úterý, 21 Březen 2017 11:47
 
e-prodloužení

Vstupte znovu do svého čtenářského konta.

Vpravo od názvů zapůjčených titulů máte možnost zatržítkem zvolit tituly, které potřebujete prodloužit. Zatrhněte a vzápětí klikněte na okénko prodluž výpůjčky (nad tabulkou).

 

Výpůjčky, které nelze prodloužit:

  • CD
  • pokud nemáte zaplacený registrační poplatek
  • pokud již uplynula výpůjční doba dokumentu
  • pokud je dokument rezervován
  • dokument, který chcete prodloužit na maximálních 90 dnů, lze prodloužit nejpozději 60. den výpůjčky!!!

>> VSTUP DO ČTENÁŘSKÉHO KONTA <<

Aktualizováno Úterý, 21 Březen 2017 11:48
 
e-registrace

pro e-registraci použijte prosím formulář v doc, který odešlete na adresu Městské knihovny v Písku, Alšovo nám. 85, Písek nebo požadované údaje opište z formuláře do e-mailu pro ODDĚLENÍ BELETRIE  Definitivně zaregistrováni budete po osobní návštěvě knihovny, kdy Vám bude vydán průkaz čtenáře.

 

Aktualizováno Úterý, 12 Leden 2010 12:17
 
Slovník české literatury po roce 1945

Slovník bude obsahovat více než tisíc hesel českých spisovatelů a literárních časopisů z období po roce 1945. Vychází z knižního Slovníku českých spisovatelů, který vznikl v devadesátých letech v ÚČL AV ČR pod vedením Pavla Janouška (vyšel ve dvou dílech v letech 1995 a 1998) a ze Slovníku českých literárních časopisů, periodických literárních sborníků a almanachů, redigovaného Blahoslavem Dokoupilem a knižně publikovaného v roce 2002.

SLOVNÍK ČESKÉ LITERATURY

Aktualizováno Středa, 13 Leden 2010 16:22