A+ / A- / RSS

Vyberte jazyk:
TOPlist

 
Kultura v Písku:
Říjen 2018

1918 – rok založení republiky: výstava ke stému výročí založení samostatného státu.
1. 10. - 31. 10.  2018
Městská knihovna Písek¨Regionální výročí:
Prosinec 2018

Karel Kuffner

psychiatr

Celý článek...

Home E - knihy
E - knihy
Půjčování E - knih PDF Tisk Email

Co je třeba před realizací e-výpůjčky
 
1. Musíte být registrovaným čtenářem knihovny.
2. Musíte mít ve svém uživatelském kontě v knihovně zadaný email. Můžete ho zadat u knihovníka v knihovně nebo přes web po přihlášení do svého účtu v katalogu Carmen.
3. Jako přihlašovací údaje použijte: vaše uživatelské číslo (je uvedeno na průkazu do knihovny), heslo je prvních 6 číslic vašeho rodného čísla, pokud jste si jej již nezměnil/a. Musíte mít účet u eReading.cz se stejným emailem, který je uveden ve vašem účtu v knihovně.

 

Jak si půjčit e-knihu
 
4. Tituly, které lze půjčit jako e-výpůjčku, naleznete zde.

e-knihy

 

 

5. Nejdříve se přihlaste do svého uživatelského konta (číslo průkazky a PIN).

e-knihy

 

 

6. Zadejte titul. Již z výsledků hledání je patrné, zda jde kniha e-vypůjčit. Tlačítko je aktivní pouze, když jste přihlášeni do svého uživatelského konta.

e-knihy

 

 

7. Po kliknutí na tlačítko “Půjčit E-knihu” se objeví následující obrazovka. Je nutné potvrdit souhlas s podmínkami e-výpůjček.

e-knihy

 

 

8. Po stisknutí tlačítka “Vyžádat si e-knihu” je e-výpůjčka připravena na serveru eReading.cz. Na Vaši emailovou adresu bude doručena zpráva s údaji o výpůjčce.

e-knihy

 

 

9. Úspěšné dokončení operace.

e-knihy

 

 

10. Nyní je třeba přejít na eReading.cz do sekce Moje e-výpůjčky, kde je e-výpůjčka k dispozici.

11. Detail informace o realizovaných e-výpůjčkách v kontě uživatele.

e-knihy

 

Jak číst e-knihu z e-výpůjčky
 
12. Postup, jak stáhnout a číst e-knihy, naleznete v nabídce Jak číst eKnihy“ webových stránek eReadingu. Nabídka je dále rozdělena podle použitého čtecího zařízení.
13. Vypůjčené e-knihy lze číst na PC s Windows nebo MAC, čtečkách eReading.cz START2/START3, chytrých telefonech a tabletech s operačním systémem IOS a Android (v. 2.4 a vyšší) pomocí aplikace eReading.cz, kterou si v případě Androidu stáhnete z Google play a nainstalujete. Po přihlášení do aplikace eReading.cz (jméno je mail + heslo z registrace na eReading.cz) si e-knihu stáhnete do zařízení.
 
• E-knihy jsou dostupné z katalogu knihovny Carmen, jejich seznam najdete zde.
• Služba je registrovaným čtenářům Městské knihovny Písek poskytována zdarma.
• Délka výpůjčky je 21 dní, po uplynutí této doby se e-kniha automaticky znepřístupní, výpůjčku není možné zkrátit. Nevztahuje se na ní proto pokuta z prodlení, výpůjčka sama zmizí z vašeho zařízení.
• Zároveň si lze vypůjčit maximálně 2 tituly.
• Kromě možnosti e-výpůjčky byly některé záznamy knih v katalogu obohaceny o možnost prolistovat si ukázku daného titulu v PDF v on-line katalogu.

 

Aktualizováno Pátek, 12 Prosinec 2014 08:32