ČERVEN V KNIHOVNĚ

Červen v knihovně – Den dětí, Radka Denemarková, Bílá voda, sendvičová generace i piknik

Červnový program zahájíme ve čtvrtek 1. 6. divadelním představením pro děti. Oblíbenou knihu Kvak a Žbluňk přenesl na divadelní prkna režisér Andrej Krob a BILBO compagnie. Divadlo si u nás užijete i v pátek 2. 6. V rámci 16. ročníku celostátní divadelní přehlídky waldorfských škol můžete zhlédnout veselohru Veselé paničky windsorské od Williama Shakespeara.

V úterý 6. 6. vás srdečně zveme na vernisáž výstavy Pomáhej, poslouchej a poznávej. Své práce předvedou předškoláci z PK Margaretka a klienti NADĚJE. O energii obrazů si budeme ještě týž den odpoledne povídat s autorkou výstavy Obrazy jako cesta Táňou Theiou Vencovskou. A ve večerních hodinách můžete přijít na promítání dokumentu Autoportrét. Nelehké téma anorexie, vztah umělce ke svému tělu a dílu probereme v následné besedě s Bárou Lidovou a Věrou Englichovou.

Ve středu 7. 6. patří dopoledne v knihovně dětem, na které se těší skřítek Všeználek. Odpoledne pro změnu zveme všechny dospělé čtenáře, které oslovily knihy Radky Denemarkové. O poslání literatury bude s nositelkou řady literárních cen mluvit Zbyněk Konvička z Prácheňského TAM-TAMu. Pokud rádi pozorujete noční oblohu, v sobotu 10. 6. vám nabídne odborný komentář astrofotograf Václav Kubeš.

V pondělí 12. 6. se s námi můžete projít po místech, kudy chodil Karel Klostermann. František Sáček a Jaroslava Pixová připravili besedu ke 100. výročí od úmrtí šumavského spisovatele ve Štěkni 16. 7. 1923.

Ve středu 14. 6. nás čekají Hovory R. Známý kritik a publicista Jan Rejžek bude vzpomínat na známé osobnosti i pouštět hudbu, kterou na Radiožurnálu nikdy neuslyšíte. Četli jste bestseller Kateřiny Tučkové Bílá voda? Chcete si o něm popovídat? S historikem Kamilem Činátlem se zamyslíme nad tím, jaké způsoby čtení Bílá Voda nabízí v pátek 16. 6. Pondělí 19. 6. jsme vyčlenili pro sendvičovou generaci. Jak pomoci lidem, kteří pečují o své malé děti a staré rodiče, poradí odborníci z portálu Neztratit se ve stáří neziskové organizace Sue Ryder. Ve čtvrtek 22. 6. čteme s Hanou Mankovou Utopii pro realisty, ve které se její autor, nizozemský spisovatel Rutger Bregman, zamýšlí nad současnou společností. V sobotu 24. 6. se můžete znovu potkat s naším astrofotografem, ale tentokrát již dopoledne, neboť pozorovat budeme Slunce.

Ve středu 28. 6. potěšíme milovníky fotografie. Výstavu s názvem Zámečtí pánové otevře Kateřina Sýsová, která osobitým způsobem zachycuje na svých snímcích současné majitele českých zámků a zámečků.

Poslední červnový den, poslední den letošního školního roku, vás zveme na piknik! Svět v Písku pozval píseckého muzikanta Jiřího Klokočku, aby nám začátek prázdnin zpříjemnil svou hudbou. Všichni jste srdečně zváni otevřít s námi letní sezónu.

Vaše knihovna