V karanténě nemusí být nuda!

V karanténě nemusí být nuda!

Milí čtenáři a příznivci naší knihovny,

přinášíme vám několik tipů, jak zvládnout náročné období karantény, kdy se život přesunul online.

1) Navštivte webové stránky Městské knihovny Praha – nabízí množství e-knih ke stažení zdarma. Studenti a žáci tu najdou povinnou četbu, na své si přijdou i milovníci detektivek, historických románů či současné české beletrie. Knihy hledejte v online katalogu na webu mlp.cz (https://www.mlp.cz/cz/) nebo využijte připravených výběrů na https://www.mlp.cz/cz/katalog-on-line/eknihy/.

2) Zkuste web databazeknih.cz. I tady se nachází široká nabídka e-knih zdarma (https://www.databazeknih.cz/eknihy-zdarma-ke-stazeni).

3) Vedle čtení si dopřejte i filmové zážitky. Volně jsou k dispozici např. dokumentární filmy festivalu Jeden svět (https://www.jedensvet.cz/2020/novinky/660-co-delat-v-karantene-podivat-se-na-nove-filmy-online) nebo oceněné české snímky na webu dafilms.cz (https://dafilms.cz/). Další kvalitní program nabízí aerovod.cz (https://aerovod.cz/).

4) Poslouchejte Radiotéku Českého rozhlasu (https://www.radioteka.cz/), Audiotéku (https://audioteka.com/cz/) nebo audioknihy online (http://www.audioknihy-online.cz/).

5) Divadlo a koncerty hledejte na YouTube. Například Cirk La Putyka na Facebooku založil virtuální platformu (A)live!, kde každou středu vysílá své představení, přes Facebook hraje i Studio dva (https://www.facebook.com/studiodva.cz).

6) Podělte se o své kulturní objevy přes sociální sítě.

7) To nejdůležitější: užijte si svoje nejbližší! Konečně je čas a prostor si spolu číst, vyprávět, zpívat a hrát. Všechno špatné může být k něčemu dobré.

Držte se a buďte zdraví!

Těšíme se na viděnou v knihovně!