LÉTO V KNIHOVNĚ

 

Městská knihovna připravila pro své čtenáře a návštěvníky zajímavý program i na prázdninové měsíce. Mysleli jsme na děti, dospělé i náhodné kolemjdoucí, kteří třeba jenom využijí poklidného posezení na pobytovém dvoře knihovny.

V červenci se dětské oddělení promění v detektivní kancelář, a to v rámci příměstského tábora. S přihlášenými dětmi budeme pomocí knižních příběhů vyšetřovat “zločin v knihovně”. Během srpnového příměstského tábora děti budou pro změnu objevovat “příběh lesa”. Pro školáky, kteří chtějí i o prázdninách zaměstnat hlavu, jsme připravili jazykové kluby. Léto s francouzštinou nabízí Madame Fox, která bude dětem k dispozici po celou dobu prázdnin každé úterý a čtvrtek od 9:00 do 11:00. Seznámí je se základy francouzského jazyka a s těmi pokročilejšími bude konverzovat na různá témata. Léto s angličtinou má trochu jiný formát. Jde o dva kurzy od 7. do 10. 7. a od 13. do 17. 7. vždy od 9:30 do 11:30 a povede je Mrs. Altman. Zážitkovou metodou a za využití všech učeben knihovny projde s dětmi několik klíčových jazykových okruhů. Jazykové kluby jsou bezplatné.

I pro dospělé návštěvníky pořádáme několik vzdělávacích aktivit. Konverzační klub s rodilým mluvčím Bez překladu nabízí stejně jako ve školním roce možnost procvičit si angličtinu (první středa v měsíci od 17:00), italštinu (třetí středa), španělštinu (čtvrtá středa). Klub je otevřený komukoliv, kdo vládne daným jazykem, je možné ho navštívit bez předchozího přihlášení a je zdarma. Skvělá možnost, jak bezpečně procestovat svět v pohodlí křesel jazykové učebny. Během léta pokračuje i multikulturní klub Mluvíme česky, kde je cílovou metou zlepšit se v češtině. Letošní novinkou je Kurz tvůrčího psaní metodou Arnošta Lustiga pod vedením zkušené lektorky Moniky Hodáčové. Je určen všem, kdo rádi píší a chtějí se v psaní zdokonalit. Pětihodinový kurz proběhne v pondělí 27. 7. a je nutné se na něj přihlásit telefonicky, mailem či osobně.

Z kulturních akcí jistě potěšíme milovníky umění ve čtvrtek 9. 7. v 16:00 vernisáží výstavy obrazů a kreseb Jiřího Řeřichy s názvem Inspirace přírodou. Výstava bude k vidění v přízemí knihovny až do konce prázdnin, stejně jako výstava obrazů a fotografií romské výtvarnice a spisovatelky Edity Rihariové v druhém patře. Ve čtvrtek 30. 7. od 16:00 bude knihovna patřit Hudbě pro (d)uši. Zpěvačka Lenka Němečková a violoncellistka Sylva Jablonská se s vámi podělí o své originální úpravy klasických skladeb. Vstupenkou na koncert bude zakoupená kniha z letního výprodeje knih, abychom návštěvníkům udělali hned dvojí radost. V srpnu nás čeká Zpívající Písek – Proč bychom se netěšili. Ve čtvrtek 6. 8. v 17:00 zahájí dirigent a houslista Oldřich Vlček závěrečný koncert Hudební akademie Písek, na kterém vystoupí lektoři a absolventi kurzu. A pokud máte rádi film, konkrétně filmy ze srpna 68, přijďte do knihovny ve čtvrtek 20. 8. ve 20:00. Připravili jsme pro vás večerní projekci slavného filmu Žert s komentářem historika Kamila Činátla z Filozofické fakulty Univerzity Karlovy. Nežertujeme, promítat chceme venku po setmění!

Bližší informace k jednotlivým akcím najdete na www.knih-pi.cz, za případné změny se omlouváme. Přejeme vám krásné léto a těšíme se na viděnou v knihovně.