Novinky

Městská knihovna roku 2019

Svaz knihovníků a informačních pracovníků ČR vyhlásil 3. 10. 2019 v Praze, v Zrcadlové kapli Klementina, vítěze desátého ročníku soutěže o nejlepší městskou knihovnu roku.
více >>

Výstavy v knihovně

V knihovně můžete v současné době navštívit několik výstav. Ve foyer vystavuje své obrazy písecký výtvarník a spisovatel Petr Mano. V přízemí je dále k vidění výstava fotografií Hele, Havel! zapůjčená z Knihovny Václava Havla. Jde o sbírku fotografií z rodinných alb lidí, kteří V. Havla zahlédli a měli v tu chvíli u sebe fotoaparát. Chodba druhého patra u oddělení naučné literatury patří Klubu Vodňanských výtvarníků. Pobytovou chodbu u dětského oddělení v prvním patře zdobí výtvarné práce žákyně ZUŠ Písek Claudie KAO Jírovcové (11 let).
více >>

Kurz jógy v knihovně

Přijďte si vyzkoušet blahodárný vliv spojení klasické jógy a jejích léty ověřených postupů s nejmodernějšími lékařskými a vědeckými poznatky.
více >>

Nový knihovní řád od 15. dubna 2019

Knihovní řád je komplexní dokument, který upravuje vztahy mezi knihovnou a jejími uživateli. Řád je koncipován tak, aby vyhovoval podmínkám činnosti knihovny v nově rekonstruovaných prostorách s ohledem na postupné rozšiřování poskytovaných služeb.
více >>

Počítačové a jazykové kurzy

Centrum vzdělávání nabízí počítačový kurz Internet a sociální sítě pro začínající a kurz Cloudové služby a jejich využití pro mírně pokročilé.
více >>

Kurz šití

Textilní výtvarnice, tvořící pod značkou Lucky, vás seznámí se světem látek, zavede do tajů jehel, nití, špendlíků a naučí zkrotit šicí stroj.
více >>