Novinky

Nový knihovní řád od 15. dubna 2019

Knihovní řád je komplexní dokument, který upravuje vztahy mezi knihovnou a jejími uživateli. Řád je koncipován tak, aby vyhovoval podmínkám činnosti knihovny v nově rekonstruovaných prostorách s ohledem na postupné rozšiřování poskytovaných služeb.
více >>

Slavíme 1 rok v novém

Milí čtenáři, věrní návštěvníci písecké knihovny, je to neuvěřitelné, ale je to rok, co jsme slavnostně otevřeli bránu nové knihovny v budově bývalé Základní školy Jana Amose Komenského. Slova učitele národů na čelní fasádě “Pojď sem, synu, uč se moudrým býti” nás už přes rok zvou do půjčoven a učeben knihovny, která se dnes řadí mezi knihovny evropského formátu.
více >>

#kupknihu

Kup knihu a zachráníš nakladatele! Moravská zemská knihovna ve spolupráci s dalšími knihovnami vyzývá veřejnost k online nákupu knih.
více >>

STAVBA ROKU 2020

Městská knihovna Písek - Centrum celoživotního vzdělávání získala v soutěži Stavba roku 2020 Cenu předsedy Senátu parlamentu České republiky.
více >>

Magnesia Litera 2020

Které knihy získaly nominaci na Magnesii Literu 2020? A která kniha vydaná v roce 2019 se líbila nejvíc vám - čtenářům? Vybírejte z původní české prózy, poezie a knih pro děti.
více >>