Mimo klasických tištěných dokumentů knihovna nabízí též přístup k elektronickým informačním zdrojům.

SOCIÁLNÍ SÍTĚ

Informace o dění v knihovně můžete sledovat na našem Facebooku, Instagramu. Nově jsme vytvořili také knihovnický YouTube kanál, přes který vám přinášíme živá vysílání, nahrané záznamy z akcí i videa o knihovně a  životě v ní.

Mimo klasických tištěných dokumentů si lze skrze knihovnu zapůjčit v našem katalogu e-knihy i e-audioknihy.

E-knihovna Městské knihovny v Praze (dále jen MLP) nabízí zdarma digitalizované knihy české i světové beletrie. Naleznete zde více než 3 000 titulů zdarma ke stažení.

Zvolte vhodný formát pro vaše zařízení:

· PDF (na monitory)

· EPUB (pro čtečky, tablety a telefony)

· PRC (pro čtečky Kindle)

E-knihy jsou přístupné všem našim registrovaným čtenářům a stažitelné přímo z našeho katalogu nebo ze stránek MLP.

Knihovna zpřístupňuje všem svým čtenářům službu Palmknihy. Služba umožňuje čtenáři si stahovat do své aplikace Palmknihy (ve své čtečce, tabletu, mobilním telefonu) e-knihy i e-audioknihy zdarma. V současnosti je k dispozici přes 13 000 titulů e-knih a přes 476 titulů e-audioknih. Seznam všech dostupných e-knih a e-audioknih.

Návod na stažení e-knih a e-audioknih.

Registrace

Pro získání e-výpůjček je nutné být registrovaným čtenářem knihovny a poskytnout knihovně emailovou adresu.

Půjčení e-knih a e-audioknih

E-knihy a e-audioknihy naleznete v katalogu naší knihovny. Čtenář má přístup k prvním dvěma  e-výpůjčkám zdarma (e-knihám nebo e-audioknihám nebo jejich kombinaci). Po vyčerpání bezplatných výpůjček má uživatel možnost pokračovat ve čtení dalších e-knih nebo v poslechu e-audioknih za poplatek 49 Kč za každou další e-výpůjčku. Pro získání e-výpůjčky jen nutné mít staženou aplikaci Palmknihy , kterou lze stáhnout na Google Play (pro Android) nebo App store (pro iOS) . Čtenář musí být zároveň na portálu Palmknihy zaregistrovaný a mít uvedený stejný email jako v knihovně. 

Platby

Platba je možná pomocí platební karty nebo platební brány. Dluh blokuje čtenáře v provedení e-výpůjčky. Čtenář tedy musí nejprve všechny své nezaplacené poplatky uhradit a až poté může provést další e-výpůjčku. Musí tedy platit své e-výpůjčky postupně po jedné.

Podmínky půjčování

E-výpůjčky jsou poskytovány v souladu s autorskými právy a podmínkami licencí jednotlivých publikací. Uživatelé jsou povinni dodržovat podmínky užívání služby a respektovat autorská práva. Půjčené e-knihy jsou k dispozici po dobu stanovenou pro každý titul (31 dní), po této době jsou automaticky vráceny a uživatel k nim nemá nadále přístup. E-výpůjčky nelze vrátit před stanovenou dobou expirace.

Změny pravidel

Pravidla pro půjčování e-výpůjček mohou být změněny nebo aktualizovány bez předchozího upozornění. Aktualizovaná pravidla vstupují v platnost okamžikem zveřejnění na naší webové stránce.

Pokud v naší knihovně požadovaný elektronický dokument nenajdete, můžete využít nabízených volných zdrojů:

Databáze knih, Gutenberg, Google Books, Kramerius, Manuscriptorium, Kohoutí kříž – německá šumavská literatura

DATABÁZE

Codexis

Knihovna svým registrovaným čtenářům poskytuje přístup do databáze Codexis. Jedná se o databázi zaměřující se na informace z oblasti práva. Přístup k databázi na vyžádání ve studovně.

Díla nedostupná na trhu (DNNT)

Ve studovně se nachází PC stanice pro přístup k DNNT (Díla nedostupná na trhu). V prostorách knihovny má registrovaný čtenář přístup k digitalizovaným knihám vydaných až do roku 2007. Vzdálený přístup umožňuje číst knihy vydané jen do roku 2003. Bližší informace o projektu naleznete zde.

.

Čtení z Písku

ctenizpisku.cz – web věnovaný regionální literatuře Písecka a blízkého okolí, dílům, které o daném místě pojednávají, a jejich autorům. Web připravuje Městská knihovna Písek ve spolupráci s Prácheňským muzeem.

Pro studenty

V případě zájmu lze využít volných databázových zdrojů:

Kramerius – databáze starých a vzácných tisků

Manuscriptorium – databáze rukopisů

WebArchive – digitální knihovna, která si určuje za cíl uchovat český web pro budoucí generace

Google Scholar – databáze naučné literatury

Theses – databáze českých bakalářských, diplomových a disertačních prací