ONLINE SLUŽBY

Knihovna nabízí řadu online služeb, které můžete využít z pohodlí domova. Na této stránce najdete jejich základní souhrn. Pokud máte zájem využívat níže uvedených i dalších služeb (e-rezervace a e-objednávka knih) určených pouze registrovaným čtenářům, staňte se čtenářem knihovny.

Jak na to najdete zde.

Přihláška čtenáře   

Informace o dění v knihovně můžete sledovat na našem Facebooku, Instagramu. Nově jsme vytvořili také knihovnický YouTube kanál, přes který vám přinášíme živá vysílání, nahrané záznamy z akcí i videa o knihovně a  životě v ní.

Služby přístupné pro registrované čtenáře přes online katalog knihovny:

  • Výpůjčky e-knih přes katalog.

Návod naleznete zde.

K dispozici máme téměř 8800 titulů, jde o knihy různých žánrů, novinky i starší díla. Tato služba je pro registrované čtenáře zdarma (knihovna platí za 1 výpůjčku 49 Kč). Už nemusíte dlouze čekat na bestsellery a novinky. Snadno a rychle si je díky této službě můžete stáhnout.

  • E-knihy ke stažení

Nabízíme téměř 1000 titulů volných knih, které jsou dostupné v různých formátech. Služba je pro všechny zdarma. Je přístupná také na stránkách Městské knihovny v Praze, která s myšlenkou e-knih ke stažení přišla.

  • Díla nedostupná na trhu – přihlášení zde

Pro přihlášení použijte číslo svého čtenářského průkazu MěK Písek a heslo vyplňte ve tvaru RRMMDD.

Služba je nabízena prostřednictvím knihoven, které poskytují veřejné knihovnické informační služby, přístup do databáze DNNT je k dispozici registrovaným čtenářům Městské knihovny Písek.

Digitální knihovna s plnými texty knih, časopisů, novin atd. Skrze vzdálený přístup jsou k dispozici knihy do roku 2000 a časopisy do roku 2011. Skrze terminál knihovny knihy až do roku 2007. Služba je poskytování přes portál Národní digitální knihovny (NDK). V současné době (únor 2022) nabízí 107 747 dokumentů přístupných vzdáleně, 32 839 na terminálu. 

 Online kurzy a akce

MěK Písek nabízí online kurzy pro dospělé i děti. Najdete mezi nimi jazykové kurzy i oblíbené lekce Psaní všemi deseti. Kompletní nabídku akcí a kurzů městské knihovny naleznete zde.

Regionální databáze

  • ctenizpisku.cz – web věnovaný regionální literatuře Písecka a blízkého okolí, dílům, které o daném místě pojednávají, a jejich autorům. Web připravuje Městská knihovna Písek ve spolupráci s Prácheňským muzeem.
  • sopop.cz – web zaměřený na informace o možnostech sociálních služeb na Písecku s cílem usnadnit uživatelům orientaci v oblasti sociálních služeb a jejich dostupnost

 Informační zdroje dostupné registrovaným i neregistrovaným čtenářům knihovny

  • Portál knihovny.cz – nabízí jednotný přístup ke službám českých a moravských knihoven – odkudkoliv a kdykoliv. Můžete na něm fungovat úplně stejně jako v online katalogu své oblíbené knihovny. Můžete si vyhledávat knihy, audioknihy, e-knihy, časopisy, dokonce i články, normy, patenty, legislativu a další dokumenty. Můžete je objednávat, rezervovat, mít přehled o svých výpůjčkách, poplatcích i platnosti registrace.Do tohoto projektu je zapojena i Městská knihovna Písek, a proto část služeb určených výhradně registrovaným uživatelům, mohou využívat i naši čtenáři.
  • Portál Knihovny online – webový průvodce snadno dostupnými e-zdroji, přehledně rozdělený podle věkových kategorií (děti a mládež, studenti VŠ, dospělí, senioři)

Veřejné informační zdroje pro širokou veřejnost

E-zdroje pro studenty:

E – tipy na kulturní zážitky (film, divadlo, rozhlas)