KVĚTEN V KNIHOVNĚ

Slavnost květů, zámečtí páni, geohra Znáte Fráňu? a mnoho dalšího

První týden v květnu se můžete těšit na pravidelné akce – úterní filmový klub Promítej i ty!, středeční program pro děti Všeználek a anglickou konverzaci Bez překladu, čtvrteční setkání malých čtenářů s Mírou a páteční Svět v Písku, při kterém tentokrát seznámí historik Kamil Činátl cizince s klíčovými událostmi českých dějin. Z opakujících se aktivit ještě můžeme nabídnout sobotní pozorování nebe nad knihovnou. V prvním týdnu proběhnou ale i akce nepravidelné, v pondělí například vernisáž výstavy obrazů výtvarníků Prácheňské umělecké besedy, ve středu Májový koncert pěveckých sborů Fluidum a Stříbrné větry, v sobotu pak Slavnost květů, neboli zvukomalebný workshop s Pavlem Janštou a Hiromi Ogata, autorkou dvou zvukomalebných knih.
Druhý týden zahájíme v pondělí 9. 5. doprovodnou přednáškou k projektu Kameny zmizelých. O holokaustu Romů a Sintů promluví romistka Renata Berkyová z Ústavu pro soudobé dějiny AV ČR. Ve středu 11. 5. se do knihovny sjedou novodobí zámečtí páni, aby pokřtili knihu rozhovorů, které s nimi vedly Anny Novotná a Kateřina Sýsová. Druhý čtvrtek v měsíci pak tradičně patří konverzaci s rodilým mluvčím ve francouzštině.
Ve třetím týdnu, v pondělí 16. 5., probereme biodiverzitu zahrad. Jak můžeme přispět k její obnově, nám poradí Ing. Štěpán Kubík, Ph.D. z České zemědělské univerzity v Praze. Ve středu lze v tomto týdnu procvičit s rodilým mluvčím italštinu. V pátek 20. 5. vás pozveme na Cestu jinam. Svou knihu vzpomínek ze Šumavy představí herec a spisovatel Jiří Šesták, a to za hudebního doprovodu Jaroslava Hutky. V sobotu spolu s knihovnou a Athelasem můžete pokrýt písecký most nejdelší benefiční dekou.
Ve čtvrtém týdnu chystáme dvě vernisáže – v pondělí na dětském oddělení a v úterý ve foyer, kde oslaví své 60. narozeniny výtvarník a hudebník Petr Hilský. Když bude pěkné počasí, se svými přáteli dokonce uspořádá malý venkovní koncert. Ve středu si můžete vybrat. Buď konverzaci ve španělštině, anebo besedu o závislostech s ředitelkou neziskové organizace Sananim PaedDr. Martinou Richterovou Těmínovou. Ve čtvrtek nabízíme všem milovníkům knih čtenářský klub, tentokrát s titulem Teorie podivnosti od Pavly Horákové. V sobotu se můžete v rámci workshopu s odborníky naučit, jak vytvořit vlastní geohru. Při letošním Pískovišti totiž odstartujeme knihovnickou geohru s názvem Znáte Fráňu? a doufáme, že geohry vás chytnou…
Poslední květnové pondělí vám v pořadu CO ČÍST přinese cestovatelka Bára Lidová tipy, jaké mapy, místopisy a knihy vzít s sebou na dovolenou. A v úterý 30. 5. ještě DÁME VĚDU. O přírodou inspirovaných strojích a robotech bude přednášet Ing. František Mach, Ph.D. z Fakulty elektrotechnické Západočeské univerzity v Plzni.
Při návštěvě knihovny se můžete potěšit aktuálními výstavami. Sledovat nás můžete na sociálních sítích a našem webu, kde najdete informace o probíhajících kurzech.