Znáte anketu NEJLEPŠÍ KNIHA PRO DĚTI?

Znáte anketu NEJLEPŠÍ KNIHA PRO DĚTI? Do konce března můžete hlasovat i vy!

Svaz knihovníků a informačních pracovníků https://skipcr.cz/ ve spolupráci se Svazem českých knihkupců a nakladatelů https://www.sckn.cz/ hledá v rámci projektu Nejlepší knihy dětem https://www.nejlepsiknihydetem.cz/ nejlepší dětskou knihu za léta 2019/2020. Výroční katalog Nejlepší knihy dětem vyšel již poosmé, a stejně jako v předchozích ročnících nabízí kurátorský výběr toho nejnápaditějšího, co se v posledním roce na českém knižním trhu v oblasti původní tvorby pro děti a mládež urodilo. Na webu projektu jsou UKÁZKY všech knih https://www.nejlepsiknihydetem.cz/, katalog je ke stažení na webu projektu.

SKIP dlouhodobě podporuje akce SČKN ke Světovému dni knihy – Čtení sluší každému, propaguje katalog Nejlepší knihy dětem i Mezinárodní knižní veletrh a literární festival Svět knihy. V této složité době chce podpořit své přirozené partnery – vydavatele a knihkupce. Hlasování v anketě je určeno široké veřejnosti. Katalog Nejlepší knihy dětem 2019/2020 je určen také široké veřejnosti, která si zde vybere kvalitní dětskou literaturu, slouží rodičům, učitelům a také knihovníkům.

V anketě můžete vybrat až tři knihy, které by podle vás měl každý předškolák i školák přečíst. Pokud vám v nabídce nějaká česká kniha chybí, doplňte ji do formuláře níže. Vyplněním ankety a odesláním svých údajů se zároveň zúčastníte soutěže o kupony na nákup knih v hodnotě 5 000 Kč, 3 000 Kč a 2 000 Kč. Nejlepší dětské knihy budou vyhlášeny v rámci kampaně Březen měsíc čtenářů 2021.

Formulář ankety – https://ipk.nkp.cz/formulare/ipk/soutez-nejlepsi-kniha-pro-deti